• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Pellegrini a Fico hrajú podľa SaS-károv neférovú hru pred voličmi a od lídra Hlasu chcú jasné vyjadrenia

Pellegrini a Fico hrajú podľa SaS-károv neférovú hru pred voličmi a od lídra Hlasu chcú jasné vyjadrenia

Peter Pellegrini sa podľa strany SaS nevyjadril, či by napríklad toleroval návrat Roberta Kaliňáka na ministerstvo vnútra.

28.8.2023 (SITA.sk) - Líder Hlasu-SD Peter Pellegrini musí jasne povedať, či by po voľbách akceptoval ponuku predsedu Smeru-SD Roberta Fica, aby sa stal premiérom napriek tomu, že by Smer-SD vyhral voľby.

Pellegrini sa nevyjadril ku Kaliňákovi

Uviedol to v pondelok podpredseda strany Sloboda a Solidarita (SASKA) Branislav Gröhling. Podľa Gröhlinga totiž hrozí, že Fico s Pellegrinim oklamú celé Slovensko.

„Ak tu Robert Fico a časť opozície kričia o snahách zmanipulovať voľby, existuje vážne podozrenie, že voličov tu manipuluje práve Smer spolu s Hlasom. Napriek tomu, že Peter Pellegrini nedávno vylúčil spoluprácu s Republikou pre ich snahy o vystúpenie z NATO, nikdy sa jasne nevyjadril, či by napríklad toleroval návrat Roberta Kaliňáka na ministerstvo vnútra alebo Tibora Gašpara za šéfa polície,“ poukázal Gröhling.

Údajná dohoda na budúcom premiérovi

Podľa strany Sloboda a Solidarita urobí Robert Fico všetko pre to, aby opätovne získal moc. „Peter Pellegrini a Robert Fico hrajú neférovú hru pred voličmi. Buď teda Pellegrini spraví krok smerom k prodemokratickým stranám a jasne sa vyhraní voči politike Smeru, alebo úprimne prizná, že je preňho prioritnejšia funkcia za akúkoľvek cenu,“ uzavrel Gröhling.

Informáciu o dohode Fica s Pellegrinim na tom, že budúcim premiérom bude Pellegrini, priniesol predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko v nedeľnej diskusnej relácii. Strany Hlas-SD aj Smer-SD akúkoľvek dohodu popreli.

„Predseda SNS Andrej Danko nás vždy vedel prekvapiť," skonštatoval Smer-SD. Strana však zároveň uviedla, že sa dlhodobo a otvorene vyjadruje za spoluprácu s Hlasom-SD vzhľadom na podobnosť sociálnych programov, a aj preto, že sú sesterskými stranami v Strane európskych socialistov. „Strana Hlas-SD s nikým neuzatvára dohody o povolebnej spolupráci,“ reagoval v nedeľu Hlas-SD.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie