• Dnes je: Piatok 22. septembra 2023 meniny má Móric

Pavel rokoval so Zemanom a pozval ho na inauguráciu, pred novinárov však predstúpil sám

Pavel rokoval so Zemanom a pozval ho na inauguráciu, pred novinárov však predstúpil sám

Hneď po ceste do Karlovarského kraja Petr Pavel zamieri na Mníchovskú bezpečnostnú konferenciu, ktorá sa koná od piatka do nedele.

13.2.2023 (SITA.sk) - Končiaci český prezident Miloš Zeman sa po viac ako dvoch týždňoch od prezidentských volieb stretol so svojím nástupcom. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz, podľa ktorého Petr Pavel dorazil za súčasným prezidentom na zámok v Lánoch, kde absolvovali takmer hodinové rokovanie. Pred novinárov však následne predstúpil bez Zemana. Ten vraj spoločnú tlačovú konferenciu odmietol s tým, že také nikdy nerobil.

Pavel pozval Zemana na inauguráciu

Petr Pavel pozval dosluhujúceho prezidenta na svoju inauguráciu, ktorá sa uskutoční 9. marca a odovzdal mu aj želanie svojej manželky Evy stretnúť sa so Zemanovou manželkou Ivanou.

Pavel zloží sľub do rúk šéfa Senátu Miloša Vystrčila na spoločnej schôdzi oboch komôr českého parlamentu vo Vladislavskej sále na Pražskom hrade.

Pavel Zemana podľa iDNES.cz požiadal, aby už do konca svojho mandátu nerobil žiadne zásadné rozhodnutia. Končiaci prezident už aj počas stretnutia s premiérom Petrom Fialom povedal, že už nevymenuje nového predsedu Ústavného súdu, i keď sa s touto myšlienkou pohrával. Zasiahol by tým však do právomocí novej hlavy štátu, keďže mandát Pavla Rychetského v čele Ústavného súdu skončí až v auguste.

Stretnutie s francúzskym prezidentom

Končiaci prezident súhlasil s tým, že svojmu nástupcovi poskytne protokol z kontroly hospodárenia Kancelárie prezidenta republiky a jej podriadených organizácií, ktorú robil Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ). Už skôr sa vyjadril, že kontroly zistili podľa prezidenta NKÚ Miloslava Kalu viacero pochybení, ale nič, čo by malo viesť k trestnému stíhaniu.

Novozvolený český prezident novinárom prezradil, že ho tento týždeň čaká stretnutie s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom a prezidentom Litvy Gitanasom Nausedom. V stredu a štvrtok ho tiež čaká cesta do Karlovarského kraja, jedného z troch, kde mal vo voľbách väčšiu podporu bývalý premiér Andrej Babiš.

Hneď po ceste do Karlovarského kraja Petr Pavel zamieri na Mníchovskú bezpečnostnú konferenciu, ktorá sa koná od piatka do nedele.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 22. september 2023

horoskopy na dnes piatok 22 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 22. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Povinností bude priveľa, bez pomoci ich nezvládnete. Stretnete spriaznenú dušu, o ktorej ste ani netušili. Myslite na svoje fyzické aj duševné zdravie.

Býk 21.4. - 21.5.

Budete stáť pred dôležitým rozhodnutím, musíte reagovať pružne a rýchlo. Inak pustíte šancu pomedzi prsty. Vo finančných záležitostiach radšej pribrzdite.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pokúste sa nezaťahovať osobné spory do pracovných záležitostí. Vlastnou nerozvážnosťou môžete naštrbiť svoju doteraz bezchybnú profesionálnu povesť.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše návrhy budú prijímať s takým nadšením, s akým ste ani nerátali. Pokúste sa ponuku ešte rozšíriť. Nemyslite však len na to, ako ľahko prísť k zisku.Všetky Horoskopy pre Piatok 22. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie