• Dnes je: Piatok 22. septembra 2023 meniny má Móric

Patríte medzi aktívnych konzumentov kávy? Neuveríte, čo urobí káva s vašim telom po vypití

Patríte medzi aktívnych konzumentov kávy? Neuveríte, čo urobí káva s vašim telom po vypití

Začínate svoj deň kávou a niečím sladkým? Štúdie preukázali, že káva môže zlepšiť vaše schopnosti učenia, koncentráciu a pamäť.

Vedci z Barcelonskej univerzity preukázali, že mozog funguje efektívnejšie „pod vplyvom“ kofeínu a glukózy. Okrem toho prináša mnoho ďalších výhod.

Znížené riziko srdcových ochorení

Ak máte obavy o svoje kardiovaskulárne zdravie, môžete skúsiť vypiť 3 šálky kávy denne. Vedci skúmali vzťah medzi poruchami srdcového rytmu a príjmom kofeínu. Výsledok, ktorý bol publikovaný v JACC: Clinical Electrophysiology, odhalil koreláciu medzi mnohými z 230 000 testovaných ľudí. U tých, ktorí pravidelne pili kávu, bolo riziko fibrilácie výrazne nižšie ako u tých, ktorí kávu tak často nepili.

Robí vás to šťastnejšími

Šálka kávy ráno vám dodá viac energie a pomôže vám prebudiť sa. Vedeli ste ale, že vám môže urobiť radosť? Pitie viac ako jednej šálky kávy denne podľa vedcov znižuje riziko depresie vďaka antioxidačným látkam.

Nižšie riziko vzniku cukrovky

Rozsiahla štúdia odhalila, že ľudia, ktorí pijú 7 šálok kávy denne, majú nižšie riziko vzniku cukrovky až o 50 percent v porovnaní s tými, ktorí pijú iba 2 šálky denne.

Pomáha pri Alzheimerovej chorobe

Presne jedna šálka kávy denne udržuje Alzheimerovu chorobu na uzde. Vedci zdôrazňujú, že kofeín nezabráni Alzheimerovej chorobe a demencii, ale pomáha udržiavať chorobu pod kontrolou.

Stanete sa priateľskejší

Americkí vedci vykonali experiment na niekoľkých ľuďoch. Niektorí dostali šálku kávy. Výsledok? Tí, ktorí dostali kávu, boli priateľskejší k cudzím ľuďom a šťastnejší, keď sa s týmito ľuďmi stretli.

Chráni pred rakovinou

Niektoré výskumy naznačujú, že káva môže znižovať riziko rakoviny, hoci nič nebolo trvalo preukázané. Jedna štúdia okrem iného odhalila, že ženy, ktoré pili viac ako štyri šálky kávy denne, mali podľa Live Science o 22 percent nižšie riziko rakoviny maternice ako ženy, ktoré kávu nepili vôbec. Teraz poznáte niektoré z mnohých úžasných zdravotných výhod, ktoré prináša každodenné pitie kávy. Ak kávu nepijete vôbec, možno by ste mali zvážiť, či nezačať s jednou šálkou denne.Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 22. september 2023

horoskopy na dnes piatok 22 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 22. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Povinností bude priveľa, bez pomoci ich nezvládnete. Stretnete spriaznenú dušu, o ktorej ste ani netušili. Myslite na svoje fyzické aj duševné zdravie.

Býk 21.4. - 21.5.

Budete stáť pred dôležitým rozhodnutím, musíte reagovať pružne a rýchlo. Inak pustíte šancu pomedzi prsty. Vo finančných záležitostiach radšej pribrzdite.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pokúste sa nezaťahovať osobné spory do pracovných záležitostí. Vlastnou nerozvážnosťou môžete naštrbiť svoju doteraz bezchybnú profesionálnu povesť.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše návrhy budú prijímať s takým nadšením, s akým ste ani nerátali. Pokúste sa ponuku ešte rozšíriť. Nemyslite však len na to, ako ľahko prísť k zisku.Všetky Horoskopy pre Piatok 22. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie