• Dnes je: Nedeľa 14. augusta 2022 meniny má Mojmír

Pátracia akcia v Tatrách mala tragický koniec, horskí záchranári našli mladého Poliaka bez známok života

Pátracia akcia v Tatrách mala tragický koniec, horskí záchranári našli mladého Poliaka bez známok života

24-ročný Poliak bol na túre v Západných Tatrách od nedele 5.

7.6.2022 (Webnoviny.sk) - Horskí záchranári celú noc pátrali v Západných Tatrách po nezvestnom 24-ročnom poľskom turistovi. Ako informovala Horská záchranná služba (HZS) na svojej internetovej stránke, jeho mŕtve telo našli v skorých ranných hodinách v oblasti Baníkovského kotla na južnej strane Západných Tatier.

Podľa dostupných informácií mladý turista odišiel na túru na severnú stranu Západných Tatier ešte v nedeľu 5. júna, pričom počas túry bol v kontakte so svojím bratom.

Poliak komunikoval s príbuznými v nedeľu poobede, avšak večer sa už nehlásil. Keď tak neurobil ani nasledujúci deň, ohlásil jeho brat nezvestnosť príslušníkom polície. Krátko po oznámení udalosti aj s informáciou, že motorové vozidlo turistu sa stále nachádza na parkovisku na Zverovke, sa rozbehla pátracia akcia," uviedla HZS.

Do terénu odišli profesionálni aj dobrovoľní horskí záchranári z južnej aj severnej strany Západných Tatier, avšak našli už len telo bez známok života. „Po vykonaní potrebných úkonov záchranári telo nebohého transportovali do Žiarskej doliny a odovzdali príslušníkom polície," dodala HZS.


Najčítanejšia najnovšia správa

Takto sa to robí do psej matere! Kopol si Matovič do Sulíka, ale neskôr svoj status zmazal

takto sa to robi do psej matere kopol si matovic do sulika ale neskor svoj status zmazal

Líder hnutia OĽaNO a minister financií Igor Matovič si mal na sociálnej sieti Facebook opäť potrebu kopnúť do ministra hospodárstva a predsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richarda Sulíka. Neskôr však svoj status zmazal.

„Gratulujem maďarskému ministrovi hospodárstva k tomu, že neštrajkuje a pracuje… Takto sa to robí do psej matere! Megainvestícia 5-krát väčšia ako Volvo.

Maďari idú ako rakety a my popri nich vyzeráme ako chudobní príbuzní,“ napísal Matovič v reakcii na správu, že čínska firma CATL postaví v Maďarsku továreň na výrobu batérií za 7,3 miliardy eur, ktorá by mala byť najväčšou svojho druhu v Európe.

Primitívna demagógia

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) reagovala, že Matovič naďalej škodí Slovensku. Na veľkú baterkáreň na Slovensku nemáme podľa sulíkovcov ani miesto, ani ľudí, ani energetickú kapacitu.

„Matovičovi s Kremským (šéf hospodárskeho výboru) to však neprekáža a šíria primitívnu demagógiu a znevažujú prácu všetkých okolo seba,“ uviedla SaS na sociálnej sieti Facebook.


Hlúpa urážka

Minister školstva Branislav Gröhling (SaS) pripomenul Matovičovi, že sa veľmi rád pri prezentácii kľúčovej investície Volvo postavil na tlačovku vedľa Sulíka.

„Takéto vyjadrenie ministra financií je hlúpa urážka partnerov z Volva (ďalšia v poradí po urážkach prezidentky, ministrov, občanov, učiteľov, novinárov a podobne). Mal by vedieť, že Slovensko by sa na takéhoto investora muselo pripravovať omnoho dlhšie než trvá táto vláda,“ uviedol Gröhling.

Presne pre toto by mal Matovič podľa Gröhlinga konečne odísť z vlády. „Nevie žiť bez neustáleho konfliktu, klamstiev, urážania ostatných a robí to od prvého dňa,“ kritizuje minister školstva a je zvedavý, kedy si konečne aj koaliční kolegovia uvedomia, že pri takomto správaní ministra financií sa fungovať nedá.Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie