• Dnes je: Utorok 21. septembra 2021 meniny má Matúš

Päťkrát okolo Slovenska pre ľudí v núdzi

Päťkrát okolo Slovenska pre ľudí v núdzi

Zamestnanci Danone a Nutricia spojili príjemné s užitočným a zapojením sa do športovej výzvy spoločne dosiahli darovanie až 64 109 produktov na dobročinné účely.

15.7.2021 (Webnoviny.sk) - V záujme motivácie zamestnancov, aby sa ani pri práci z domova nezabudli hýbať, spoločnosti Danone a Nutricia pripravili výzvu #ActiveDanoner. Aktivita trvala jeden mesiac, počas ktorého zamestnanci odbehli 5 393 km a na bicykli prešli 3 412 km, teda obrazne spolu prešli päťkrát okolo Slovenska.

Kolegovia mohli svoje bežecké a cyklistické výkony sledovať na mobilnej aplikácii a navzájom sa motivovali k lepšiemu výkonu. Každý týždeň bola vyhlásená  víťazná dvojica s najvyšším počtom prejdených kilometrov.

Na Slovensku putujú jogurty, detská výživa, rastlinné nápoje, či dezerty Potravinovej banke Slovenska,  Centru pre deti a rodiny Bratislava – Röntgenova, občianskemu združeniu Proti prúdu a Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

"Som veľmi rada, že pozvanie zapojiť sa do tejto športovej a zároveň dobročinnej výzvy prijali takmer všetci naši zamestnanci, ktorí tým urobili niečo nielen pre svoje zdravie, ale zároveň pomohli aj iným. Keďže sme nad pandémiou stále nevyhrali, v darovaní pokračujeme a spoločne budeme naďalej podporovať rôzne organizácie," povedala Mária Jendrišáková, Corporate Affairs Manager Slovensko.

Aj v roku 2020 spoločnosti podporili komunity najviac zasiahnuté krízou spôsobenou šírením vírusu COVID-19. V rámci obdobnej aktivity Beh s Danone zamestnanci vybehali v minulom roku takmer 39 000 produktov.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie