• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Päť členských štátov Únie vyzvalo Európsku komisiu, aby riešila prebytok poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny

Päť členských štátov Únie vyzvalo Európsku komisiu, aby riešila prebytok poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny

Vyzývame Komisiu, aby analyzovala možnosť nákupu prebytočného obilia od členských štátov (hraničiacich s Ukrajinou) z humanitárnych dôvodov.

Predsedovia vlád Poľska, Slovenska, Maďarska, Rumunska a Bulharska v piatok v liste Európskej komisii a jej predsedníčke Ursule von der Leyenovej uviedli, že kanály určené na prepravu ukrajinskej produkcie poľnohospodárskych produktov do tretích krajín nefungujú podľa očakávania.

Apelovali na výkonný orgán Európskej únie, aby zvážil urgentný nákup nadbytočnej produkcie 27-členným blokom a poskytol prostriedky na rýchly rozvoj dopravnej a skladovacej infraštruktúry.

Pomáhali pri tranzite produktov

Politici uviedli, že zaznamenali predovšetkým bezprecedentný prílev „obilia, olejnatých semien, vajec, hydiny, cukru, jablkovej šťavy, jabĺk, bobuľového ovocia, múky, medu a rezancov“.

Spomenutých päť štátov Únie pomáhalo pri tranzite ukrajinských poľnohospodárskych produktov do tretích krajín po tom, ako Rusko pred 13 mesiacmi zablokovalo tradičné trasy.


„Vyzývame Komisiu, aby analyzovala možnosť nákupu prebytočného obilia od členských štátov (hraničiacich s Ukrajinou) z humanitárnych dôvodov,“ uviedli predsedovia vlád vo svojom liste.

„Obnovujeme aj našu výzvu na finančnú podporu zo strany EÚ pre potreby rýchlejšieho rozvoja dopravnej infraštruktúry,“ uviedli.

Brusel ponúkol farmárom odškodné

Ich vlády čelia tlaku a protestom zo strany farmárov, ktorí sa obávajú poklesu cien a nedostatku miesta v skladoch pre tohtoročnú úrodu z dôvodu prebytku ukrajinských produktov.

Bulharskí farmári tento týždeň zablokovali hraničné priechody, zatiaľ čo poľský minister poľnohospodárstva v stredu po hodinách rozhovorov s farmárskymi organizáciami prisľúbil finančnú pomoc a podporu v oblasti infraštruktúry.


Minulý týždeň ponúkol Brusel postihnutým farmárom odškodné v celkovej výške 56,3 milióna eur, z čoho Bulharsko dostane 16,7 milióna a Poľsko takmer 30 miliónov, čo sú však sumy, ktoré demonštranti a vlády považujú za nedostatočné.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie