• Dnes je: Pondelok 04. marca 2024 meniny má Kazimír

Pásmo Gazy sa rýchlo stáva cintorínom pre deti, tvrdí tajomník Guterres

Pásmo Gazy sa rýchlo stáva cintorínom pre deti, tvrdí tajomník Guterres

Situácia v Pásme Gazy je kritická, každým dňom ničí viac a viac nevinných životov.

6.11.2023 (SITA.sk) - Situácia v Pásme Gazy je „krízou ľudstva“, vyhlásil generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN). Palestínska enkláva sa podľa neho rýchlo „stáva cintorínom pre deti“. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Množstvo zničených životov

Každý deň sú údajne zabité alebo zranené stovky dievčat a chlapcov,“ povedal António Guterres počas tlačovej konferencie. Terajší izraelsko-palestínsky konflikt podľa neho „otriasa svetom“ a „ničí mnoho nevinných životov“.

Generálny tajomník zároveň znova odsúdil „ohavné teroristické činy“, ktoré spáchalo militantné hnutie Hamas, keď 7. októbra napadlo Izrael.

Nič nemôže ospravedlniť úmyselné mučenie, zabíjanie, zraňovanie a únosy civilistov. Ochrana civilistov musí byť prvoradá,“ povedal.

Nenávisť a napätie

Guterres tiež vyjadril obavy z eskalácie napätia v dôsledku vojny medzi Izraelom a Hamasom. Medzinárodná komunita by sa podľa neho mala venovať „rizikám rozšírenia konfliktu do širšieho regiónu“.

Už teraz sme svedkami špirály eskalácie od Libanonu a Sýrie až po Irak a Jemen,“ dodal. Tiež vyzval na zastavenie nenávistnej rétoriky a povedal, že je hlboko znepokojený „vzostupom antisemitizmu a antimoslimskej zaslepenosti“.

Židovské a moslimské komunity v mnohých častiach sveta sú vo vysokej pohotovosti a obávajú sa o svoju osobnú bezpečnosť,“ skonštatoval. Generálny tajomník OSN zopakoval, že konflikt potrebuje dvojštátne riešenie, a vyzval na okamžité humanitárne prímerie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. marec 2024

horoskopy na dnes pondelok 4 marec 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. marec 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nepreceňujte svoje možnosti. Súčasné aspekty môžu vyvolať problémy v zdravotnom stave. Je možné, že budete musieť zmeniť doterajší spôsob života. Bude to na váš prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

K novým úlohám pristupujte pokojne. Impulzívne konanie by mohlo všetko iba skomplikovať. Nemalo by vám robiť väčší problém zvládnuť aj zložitejšie práce. Zbytočne neodbiehajte od problému.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Urobte čo sa dá, aby ste dokázali, že problematiku ovládate. Zasaďte sa za to, čo sledujete a prevezmite na seba aj zodpovednosť. Alibizmus nie je namieste.

Rak 22.6. - 22.7.

Dávajte si pozor, aby ste nespôsobili rozvrat medzi osobami v okolí. Vaše protichodné pocity vás do takého konfliktu môžu zamotať. Vyjadrujte sa opatrnejšie.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. marec 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie