• Dnes je: Piatok 20. júla 2018 meniny má Iľja, Eliáš

Paška sa pokúšal o kompromisy a zvádzal aj tvrdé politické súboje, vyhlásil predseda Fico

Paška sa pokúšal o kompromisy a zvádzal aj tvrdé politické súboje, vyhlásil predseda Fico

Fico prosí všetkých, aby v utorok rešpektovali súkromný charakter rozlúčky s Pavlom Paškom.

BRATISLAVA 9. apríla (WebNoviny.sk) - Predseda strany Smer-SD Robert Fico v pondelok v mene svojom, ako aj v mene kolegov za Smer-SD vyslovil najúprimnejšiu sústrasť rodine, priateľom a príbuzným bývalého predsedu parlamentu Pavla Pašku.

Predseda strany Smer-SD Robert Fico, skupina poslancov NR SR za stranu Smer-SD a viacerí straníci sa v pondelok na poludnie v budove NR SR podpísali v súvislosti s úmrtím Pašku do kondolenčnej knihy. Ako Fico povedal v Národnej rade SR, správa o náhlej smrti Pašku všetkých šokovala.

Bol pri integrácii stredoľavých strán

„Bol náš nielen vynikajúci kolega, ale prakticky osobný priateľ každého z nás. Je mi ľúto, že aj v takýchto ťažkých chvíľach pre rodinu, jeho manželku a jeho synov, sa niektorí neštítia hádzať na neho blato aj po tom, čo už nie je medzi nami,“ povedal Fico, že Paška urobil mnoho pre neho významných vecí počas svojej kariéry.


„Paška bol pri historickej integrácii stredoľavých politických strán, keď dal dohromady sedem politických subjektov. Bol to počin, ktorý nemá obdobu na slovenskej politickej scéne, pretože doteraz sa nikomu nepodarilo takto spojiť politické sily do jedného silného politického subjektu,“ uviedol. Pripomenul, že Paška bol pri všetkých vážnych rozhodnutiach Smeru-SD, keď bol v opozícii. „A potom reprezentoval Smer-SD ako predseda NR SR prakticky dve funkčné obdobia,“ uviedol.

Podľa Fica sa Paška snažil aj vo vzťahu k nepriateľom vytvárať pozitívnu pracovnú atmosféru. Počas jeho pôsobenia ako predsedu NR SR bol prijatý rad ústavných zákonov, na čo bolo potrebné získať podporu aspoň 90 poslancov.


Vtedy vládna koalícia ústavnou väčšinou nedisponovala a podľa Fica bolo na jeho šikovnosti komunikovať a získavať podporu aj z radov opozície. Predseda Smeru poukázal aj na to, že práve Paška sa rozhodol ísť do modernizácie a rekonštrukcie Bratislavského hradu. „Tento počin zostane navždy zapísaný v súvislosti s Pavlom Paškom,“ povedal. „Paľo, česť tvojej pamiatke,“ vyhlásil Fico.

Nezmyselné obvinenia a rôzne urážky

Expremiér uviedol, že Paška sa pokúšal o kompromisy a zvádzal aj tvrdé politické súboje. Podľa neho sa na Pašku valili aj nezmyselné obvinenia, rôzne urážky. Napriek tomu však podľa Fica vyhrával jeden spor za druhým. "Pretože všetko to boli krivé obvinenia, jeho dobré meno budeme chrániť a brániť,“ povedal Fico. Aj tento spôsob komunikácie a obvinení sa podľa Fica podpísal pod minulotýždňový rýchly odchod Pavla Pašku.

"Prosím všetkých, aby v utorok rešpektovali súkromný charakter rozlúčky s Pavlom Paškom. Nikto z nás si nepraje, aby ste z toho robili divadelné predstavenie,“ povedal Fico s tým, že nás opustil silný človek, ktorý rozdával svoju múdrosť a šikovnosť.

Bývalý predseda Národnej rady SR a dlhoročný vedúci predstaviteľ strany Smer-SD Pavol Paška zomrel náhle v piatok 6. apríla doobeda vo veku 60 rokov v Košiciach.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie