• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Párty ostrov Ibiza bojuje so šírením koronavírusu, zakázané večierky budú odhaľovať detektívi

Párty ostrov Ibiza bojuje so šírením koronavírusu, zakázané večierky budú odhaľovať detektívi

Ostrov má totiž najväčšiu mieru infekcie v Španielsku.

5.8.2021 (Webnoviny.sk) - Nezákonné párty počas pandémie ochorenia COVID-19 na španielskom ostrove Ibiza pomôžu odhaliť súkromní detektívi vydávajúci sa za turistov.

Detektívi sú potrební na to, aby prenikli do rastúceho počtu zakázaných večierkov a umožnili miestnej polícii ich rozbitie, uviedli v stredu predstavitelia Ibizy.

Rada mesta Ibiza, najväčšieho mesta na ostrove, si najala detektívnu agentúru, aby naverbovala detektívov, ktorí vyzerajú ako turisti. Tiež nesmú pochádzať z Baleárskych ostrovov, aby ich nespoznali miestni obyvatelia.

Známe kluby sú zatvorené

Ibiza je známa pre svoj nočný život, ktorý láka najlepších dídžejov z celého sveta. Na ostrov v ostatných mesiacoch vycestovali státisíce turistov, keďže je zaočkovaných čoraz viac ľudí a uvoľňujú sa obmedzenia.

Lenže zhromažďovanie sa veľkého počtu ľudí je na Ibize v rámci prevencie stále zakázané. Známe nočné kluby na ostrove sú zavreté už viac ako rok, bary musia zatvoriť medzi 1:00 - 6:00 a v bytovej jednotke môže spolu žiť maximálne desať ľudí.

Najväčšia miera infekcie

Po tom, ako zatvoria bary, sa však mnohí ľudia schádzajú na párty v odľahlých oblastiach či súkromných domoch. Niektoré podujatia mali aj do 200 účastníkov, tvrdia úrady. Nelegálne párty sú dobre organizované, organizátorom pritom hrozí pokuta až 600-tisíc eur.

Najatie detektívov v utajení je pilotný program, ktorý úrady zhodnotia v septembri. Ibiza má najväčšiu mieru infekcie v Španielsku. Za 14 dní do stredy zaznamenali 904 prípadov nákazy koronavírusom na 100-tisíc ľudí. Celonárodný priemer je 633 prípadov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie