• Dnes je: Utorok 07. februára 2023 meniny má Vanda

Parlament nebol ani po tretíkrát uznášaniaschopný, Zemanová preto neuspela s jej procedurálnym návrhom

Parlament nebol ani po tretíkrát uznášaniaschopný, Zemanová preto neuspela s jej procedurálnym návrhom

Predsedníčka klubu SaS žiadala, aby poslanci hlasovali o návrhu liberálov na vydanie zákona, ktorým sa má zvýšiť transparentnosť v oblasti prokuratúry.

23.9.2022 (Webnoviny.sk) - Predsedníčka klubu SaS Anna Zemanová v parlamente trikrát po sebe neuspela pri hlasovaní o jej procedurálnom návrhu, ktorým žiadala, aby poslanci ešte v piatok hlasovali o návrhu liberálov na vydanie zákona, ktorým sa má zvýšiť transparentnosť v oblasti prokuratúry.

Národná rada SR totiž trikrát nebola uznášaniaschopná, keďže sa prezentovalo menej ako 76 poslancov.

O návrhu zákona tak bude parlament hlasovať až v utorok 27. septembra o 11:00.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Silné zemetrasenie v Turecku a Sýrii si vyžiadalo stovky mŕtvych, ich počet ešte porastie (video+foto)

silne zemetrasenie v turecku a syrii si vyziadalo stovky mrtvych ich pocet este porastie video foto

6.2.2023 (Webnoviny.sk) - V dôsledku silného zemetrasenia v Turecku a Sýrii, ktoré v pondelok skoro ráno zasiahlo región a rúcalo budovy na oboch stranách hranice, zahynulo najmenej 360 ľudí. Očakáva sa, že počet obetí ešte porastie.

Otrasy bolo cítiť aj v Káhire

Otrasy s magnitúdom 7,8, ktoré bolo cítiť aj v Libanone či egyptskej Káhire, mali epicentrum severne od tureckého mesta Gaziantep, zhruba 90 kilometrov od hranice so Sýriou.

Geologická služba Spojených štátov (USGS) uvádza, že vychádzali z hĺbky 18 kilometrov. Po zemetrasení nasledovalo podľa tureckých úradov najmenej 20 ďalších otrasov, pričom najsilnejší z nich mal magnitúdo 6,6.

Pátranie v troskách budov

Zemetrasenie v Turecku viedlo k úmrtiu najmenej 76 ľudí v siedmich provinciách, uviedol tamojší úrad pre zvládanie katastrof a núdzových situácií. Podľa jeho informácií je tiež 440 ľudí zranených.

V Sýrii na vládou kontrolovaných územiach je podľa štátnych médií 237 mŕtvych a viac ako 630 zranených. Z povstalcami kontrolovaných území hlásia najmenej 47 mŕtvych. Záchranári v oboch krajinách naliehavo pátrajú po ľuďoch v troskách budov.

Otrasy rúcali domy vo viacerých mestách od sýrskeho Aleppa a Hamá po turecký Diyarbakir viac ako 330 kilometrov na severovýchod.


Počasie