• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Parlament a súdy v prieskume pohoreli. Najdôveryhodnejšia inštitúcia vás možno prekvapí

Parlament a súdy v prieskume pohoreli. Najdôveryhodnejšia inštitúcia vás možno prekvapí

Vyplýva to z prieskumu agentúry Median.

31.5.2023 (SITA.sk) - Najdôveryhodnejšou národnou inštitúciou na Slovensku je Hasičský a záchranný zbor, ktorému plne dôveruje 44 percent respondentov a skôr dôveruje ďalších 35 percent. Vyplýva to z prieskumu agentúry Median.sk, ktorý agentúra robila v priebehu apríla na reprezentatívnej vzorke 1 002 opýtaných osobnou aj online formou.

Na druhom mieste sa podľa prieskumu umiestnila armáda, ktorej úplne dôveruje 14 percent respondentov a skôr dôveruje ďalších 39 percent.

Samosprávam podľa prieskumu úplne dôveruje 12 percent respondentov a skôr ďalších 39 percent. Polícii zase úplne dôveruje 12 a skôr 35 percent opýtaných. V prípade ďalších inštitúcií však prevažuje nedôvera nad dôverou. Úradu prezidentky podľa prieskumu úplne alebo skôr dôveruje 18, respektíve 24 percent opýtaných, skôr alebo úplne mu však nedôveruje 24, respektíve 26 percent respondentov. V prípade súdov je dôvera dokopy na úrovni 30 percent, nedôvera je však na úrovni 61 percent.

Vláda SR má úplnú alebo čiastočnú dôveru na úrovni 22 percent, nedôvera je však na úrovni 67 percent. Pokiaľ ide o parlament, tam je úplná lebo čiastočná dôvera na úrovni 20 percent respondentov, zákonodarnému zboru však nedôveruje 70 percent opýtaných.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie