• Dnes je: Piatok 23. apríla 2021 meniny má Vojtech

Parížska radnica zamestnávala na vysokých postoch priveľa žien, od štátu dostala mastnú pokutu

Parížska radnica zamestnávala na vysokých postoch priveľa žien, od štátu dostala mastnú pokutu

Zákon z roku 2013 zabezpečuje vo Francúzsku, aby malo každé pohlavie pri zamestnaní zastúpenie minimálne 40 percent.

16.12.2020 (Webnoviny.sk) - Parížska radnica dostala pokutu 90-tisíc eur za to, že v roku 2018 vo vysokých pozíciách zamestnávala príliš veľa žien a porušila tak zákon na zabezpečenie vyváženého zastúpenia mužov a žien. Starostka mesta Anne Hidalgo pokutu na zasadnutí mestskej rady odsúdila s tým, že je nespravodlivá a absurdná.

V roku 2018 na popredné pozície na magistráte vymenovali 11 žien a päť mužov, ktorí predstavovali cez 30 percent. To viedlo ministerstvo pre štátnu službu k udeleniu pokuty.

Zákon z roku 2013, ktorého cieľom bolo zabezpečiť lepší prístup žien k popredným pozíciám v štátnej službe, vyžaduje, aby malo každé pohlavie pri zamestnaní zastúpenie minimálne 40 percent.

Legislatívu odvtedy pozmenili, aby poskytla výnimky pri vymenovaní na pozície, ak je rešpektovaná celková rovnováha. Zo všetkých štátnych zamestnancov na vedúcich pozíciách na parížskej radnici predstavujú ženy 47 percent.

"Áno, musíme podporovať ženy odhodlane a rázne," povedala Hidalgo s odôvodnením, že Francúzsko v tejto otázke "všade stále zaostáva".

Viac k téme: diskriminácia, pokuta, pracovné pozície

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie