• Dnes je: Utorok 29. septembra 2020 meniny má Michal, Michaela

Papier, vďaka ktorému ste sa mali vyhnúť noseniu rúška, môžete zahodiť. Je to hoax

Papier, vďaka ktorému ste sa mali vyhnúť noseniu rúška, môžete zahodiť. Je to hoax

Policajti radia dodržiavať pravidlá, zákony a nariadenia týkajúce sa obmedzenia šírenia koronavírusu tak ako v období od marca do mája.

8.9.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia SR upozorňuje na klamlivý dokument, ktorého nositeľ nemusí nosiť rúško na miestach, kde je to povinné.

Policajti však toto tvrdenie vyvracajú. Radia dodržiavať pravidlá, zákony a nariadenia týkajúce sa obmedzenia šírenia koronavírusu tak ako v období od marca do mája. Informovali o tom vo svojom profile venovanému hoaxom a podvodom na sociálnej sieti.

Policajti podotýkajú, že uvádzaný predpis v dokumente, ktorý upravuje zoznam ľudských nebezpečných nákazlivých chorôb, je obsolentný a pre činnosť polície SR v súčasnej dobe bezpredmetný.


Zároveň poukazujú, že ich citované vyjadrenie o skončení krízovej situácie má informatívny charakter a uvádzajú sa v ňom možnosti ďalšieho trestnoprávneho postihu v súvislosti s COVID-19, ak by mimoriadna situácia bola opätovne vyhlásená. Dodávajú, že pri nenosení rúška je vyvodenie administratívnej zodpovednosti možné a príslušné správne orgány porušenie tejto povinnosti sankcionujú.TENTO PAPIER VÁS NEOCHRÁNI PRED POVINNOSŤOU NOSENIA RÚŠKA: TU JE ODPOVEĎ PRÁVNE VZDELANÝCH POLICAJTOV


Spoliehať sa na tzv. vysokú školu života sa vám nemusí vyplatiť. Platí to aj v prípade účtu "Jozef Lacika", ktorý zverejnil papier, ktorý ak budete nosiť pri sebe by vás mal zbaviť povinnosti nosiť rúško na miestach, kde je to povinné.


Tu je stanovisko od Polícia Slovenskej republiky k trom bodom na zdrape papiera:


1. Polícia SR si nie je vedomá z čoho pisateľ dedukuje, že pri vyšetrovaní trestných činov v súvislosti s COVID-19 budú policajti aplikovať uvedený predpis. Ním uvádzaný predpis, ktorý upravuje zoznam ľudských nebezpečných nákazlivých chorôb, je obsolentný a pre činnosť Polície SR v súčasnej dobe bezpredmetný.2. Spoločne aj s pisateľom sa úprimne tešíme, že krízová situácia skončila a že i on zaznamenal túto skutočnosť. Naše vyjadrenie má, v ním citovanej časti, informatívny charakter a výslovne sa v ňom uvádzajú možnosti ďalšieho trestnoprávneho postihu v súvislosti s COVID-19, ak by mimoriadna situácia bola opätovne vyhlásená.


3. Vyvodenie administratívnej zodpovednosti je možné a príslušné správne orgány porušenie tejto povinnosti sankcionujú.


DVE RADY NA ZÁVER


- dodržujte pravidlá, zákony a nariadenia tak ako v období od marca do mája, kedy sme spoločne zvládli ťažkú situáciu

- riaďte sa heslom "netlač Lacikeho papier, zachrániš strom"


Zdroj: Facebook Hoaxy a podvody - Polícia SR


Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie