• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Pápež sa vo Vatikáne stretol so Zelenským, hovorili o politickej situácii na Ukrajine

Pápež sa vo Vatikáne stretol so Zelenským, hovorili o politickej situácii na Ukrajine

Pápež František sa naposledy s ukrajinským lídrom stretol v roku 2020.

13.5.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v sobotu vo Vatikáne stretol s pápežom Františkom, pričom sa vyjadril, že pre neho bolo veľkou cťou stretnúť sa s hlavou katolíckej cirkvi. V písomnom vyhlásení po schôdzke, ktorá trvala 40 minút, Vatikán uviedol, že hovorili o „humanitárnej a politickej situácii" na Ukrajine, ktorú spôsobila prebiehajúca vojna.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Obaja sa zhodli na potrebe pokračovať v humanitárnom úsilí," s cieľom pomôcť obyvateľstvu. „Pápež osobitne zdôraznil naliehavú nutnosť humanitárnych gest voči najzraniteľnejším ľuďom, nevinným obetiam konfliktu," konštatuje vyhlásenie.

Koncom apríla počas letu do Ríma z návštevy Maďarska pápež František novinárom povedal, že Vatikán je zapojený do mierovej misie, ale neposkytol detaily. Rusko ani Ukrajina takúto iniciatívu nepotvrdili.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k téme: Pápež, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Pápež sa vo Vatikáne stretol so Zelenským, hovorili o politickej situácii na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie