• Dnes je: Streda 26. januára 2022 meniny má Tamara

Pápež František sa bude modliť za pokoj a blaho slovenského národa, Čaputovej pri rozlúčke vyjadril úprimnú sústrasť (foto)

Pápež František sa bude modliť za pokoj a blaho slovenského národa, Čaputovej pri rozlúčke vyjadril úprimnú sústrasť (foto)

15.9.2021 (Webnoviny.sk) - Svätý Otec František tesne po odlete zo Slovenska odkázal z paluby lietadla, že sa bude modliť za pokoj a blaho slovenského národa. Informoval o tom hovorca prezidentky SR Martin Strižinec. Pápež zároveň vyjadril hlbokú vďaku prezidentke SR Zuzane Čaputovej a obyvateľom Slovenska za vrúcne prijatie a pohostinnosť.

Viac o téme: Návšteva pápeža Františka na Slovensku

Pápež František pricestoval na návštevu Slovenska v nedeľu 12. septembra. V Bratislave navštívil prezidentku s predstaviteľmi politického, spoločenského a kultúrneho života. Navštívil centrum Sestier Matky Terezy a tiež židovskú komunitu.

Počas utorka 14. septembra v Prešove odslúžil omšu a v Košiciach sa stretol s rómskou komunitou na Luníku IX. Na košickom štadióne sa stretol s mladými. Svoju návštevu zavŕšil v stredu 15. septembra slávnostnou svätou omšou pri Národnej svätyni v Šaštíne.
Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie