• Dnes je: Nedeľa 26. septembra 2021 meniny má Edita

Pápež František prijal na osobnej audiencii filantropa Milana Fiľa. Odovzdal mu tento dar

Pápež František prijal na osobnej audiencii filantropa Milana Fiľa. Odovzdal mu tento dar

Mimo oficiálne zverejnený program sa v utorok popoludní stretol Svätý Otec František aj s podnikateľom a filantropom Milanom Fiľom.

14.9.2021 (Webnoviny.sk) - Vyrobili ho slovenskí sklári v Lednických Rovniach, ktorí sa remeslu venujú už takmer 130 rokov.

"Osobné stretnutie so Svätým otcom je veľká česť a hlboko si jeho prijatie vážim. Pápežovi som zaželal najmä zdravie, veľa síl pri napĺňaní poslania prinášať lásku a nádej miliónom veriacich na celom svete," povedal prezident spoločnosti ECO – Investment a.s. Milan Fiľo.

Podnikateľ Milan Fiľo je známy svojimi charitatívnymi aktivitami. Nie len v Ružomberku, kde je spolumajiteľom závodu Mondi SCP, podporuje zdravotníctvo, kultúru a vzdelávanie na celom Slovensku i v zahraničí.

ECO – INVESTMENT a.s.

ECO-INVESTMENT, a.s. je česko-slovenský priemyselno-investičný holding, ktorý pokrýva dlhodobé investície v rámci celej Európy. Hlavnými oblasťami investícií sú výroba celulózy a papiera, energetika, potravinárstvo a reality. Od jeho založenia je holding prítomný vo viacerých charitatívnych projektoch v oblasti zdravotníctva, vzdelania, kultúry a športu.

Informačný servis

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie