• Dnes je: Streda 02. decembra 2020 meniny má Bibiána

Pápež František pomôže nemocniciam, do aukcie ponúka bicykel Sagana aj Pellegriniovej plavky

Pápež František pomôže nemocniciam, do aukcie ponúka bicykel Sagana aj Pellegriniovej plavky

V projekte "Pobežme spoločne" sa nachádzajú aj viaceré predmety, ktoré súčasnému pápežovi venovali velikáni svetového športu.

4.6.2020 (Webnoviny.sk) - Pápež František je propagátor charitatívnych aukcií športových potrieb, ktoré sú určené na podporu dvoch nemocníc v Bergame a Brescii najviac zasiahnutých pandémiou koronavírusu v Taliansku.

Tottiho kapitánske pásky

Nechýba medzi nimi bicykel od trojnásobného majstra sveta Petra Sagana, dres a kapitánska páska od legendy futbalového tímu AS Rím Francesca Tottiho a tiež plavky a klobúk od olympijskej šampiónky v plávaní z Pekingu 2008 Federiky Pellegriniovej. Dražiť sa budú aj tréningy či spoločné večere s rôznymi svetovými športovcami.

Každá aukcia potrvá desať dní

Peter Sagan počas generálnej audiencie u pápeža koncom januára 2018 daroval Svätému otcovi špeciálny biely bicykel s argentínskou vlajkou a s menom František. Tiež mu venoval aj dúhový dres majstra sveta. Zájazd do Ríma vtedy pre Sagana aj jeho rodinu organizovali sponzori Saganovho tímu Bora-Hansgrohe Specialized a Volkswagen Italia.

Aktuálne dražby športových potrieb sa uskutočnia prostredníctvom internetových stránok charitystars.com počnúc najbližším pondelkom po dobu dvoch mesiacov.

Každá aukcia potrvá desať dní a po týždni vždy pribudne nová. Vyzbierané prostriedky poputujú na účty Nemocnice Otca Giovanniho XXIII. v Bergame a Fondazione Poliambulanza v Brescii.

"Skutočné hodnoty športu sú obzvlášť dôležité, aby sa dalo čeliť tomuto ťažkému obdobiu pandémie a aby sme všetci lepšie zvládli opätovnú obnovu normálneho života," uviedol pápež František.

Viac k téme: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Taliansku

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie