• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Pandemický semafor je hotový, Krajčí ho chce verejnosti predstaviť po schválení vládou

Pandemický semafor je hotový, Krajčí ho chce verejnosti predstaviť po schválení vládou

Navrhovaný semafor je kombináciou návrhov ministerstva zdravotníctva a semaforu ministra hospodárstva Richarda Sulíka.

13.12.2020 (Webnoviny.sk) - Pandemický semafor má byť kombináciou Sulíkovho semaforu a toho, ktorý navrhovali odborníci rezortu zdravotníctva. V diskusnej relácii TV Markíza Na telo to uviedol minister zdravotníctPva Marek Krajčí (OĽaNO).

Automat by mal byť založený aj na regionálnom princípe, najmä v prípade lepších výsledkov v celej krajine. Minister by chcel celý mechanizmus postupov verejnosti predstaviť po tom, ako ho schváli vláda.

Deti by sa mohli vrátiť do škôl

„Tento semafor je teraz dopracovaný na základe všetkých ostatných údajov, ktoré máme, je vážnym spôsobom vylepšený a je to veľmi zaujímavý nástroj. Poznajú ho členovia Pandemickej komisie, poznajú ho ministerstvá a je to len záležitosť času, kedy ho predostrieme verejnosti,“ povedal Krajčí.

Viac o téme: Koronavírus

Cieľom semaforu bude, aby sa Slovensko ocitlo po skončení lockdownu v oranžovej zóne, ktorá by znamenala, že deti budú môcť chodiť do škôl bez testovania a prevádzkovatelia budú môcť otvoriť reštaurácie.

O lockdowne rozhodne vláda

Semafor by mal fungovať čiastočne aj na regionálnom princípe, najmä v prípade poklesu počtu nakazených v celej krajine. Prípadné uvoľňovanie opatrení bude podľa Krajčího závisieť od celkového počtu nakazených, reprodukčného čísla a počtu hospitalizovaných.

Zavedenie lockdownu odporučila v piatok 11. decembra Pandemická komisia. O tom, či bude lockdown zavedený a aké pravidlá budú počas neho platiť, musí rozhodnúť vláda.

Na čo tú krivku pozitívnych máme znižovať, keď aj tak potom narastie?

Slovensko sa pripravuje na očkovanie proti COVID-19. Kto dostane vakcínu ako prvý?

Ochota dať sa zaočkovať proti koronavírusu medzi Slovákmi mierne vzrástla, je v tom aj politika

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie