• Dnes je: Nedeľa 28. novembra 2021 meniny má Henrieta

Pandémia koronavírusu v Česku sa zrýchľuje, od pondelka platia prísnejšie protipandemické pravidlá

Pandémia koronavírusu v Česku sa zrýchľuje, od pondelka platia prísnejšie protipandemické pravidlá

S rastom počtu nových nákaz stúpol v ČR aj záujem o očkovanie.

Pandémia koronavírusu sa v Česku naďalej zrýchľuje. V nedeľu v krajine potvrdili 1 823 nových infekcií. V porovnaní s predošlou nedeľou to bolo o viac ako tisíc nákaz viac.

Stovky ľudí v nemocniciach

V sobotu české laboratóriá odhalili až 2 756 prípadov, čo bolo najviac za víkendový deň od marca. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Výrazne stúpol aj počet ľudí, ktorí potrebujú zdravotnícku starostlivosť. V českých nemocniciach je aktuálne s ochorením COVID-19 hospitalizovaných 885 ľudí, z nich je 131 vo vážnom stave. Väčšina z nich nie je očkovaná.

Pred týždňom v českých nemocniciach s ochorením COVID-19 ležalo 526 ľudí a vo vážnom stave bolo 91 z nich.

Rastie záujem o očkovanie

V rámci českých okresov je na tom momentálne najhoršie Ostrava-mesto, kde je za posledných sedem dní 414 nakazených na 100-tisíc obyvateľov. Nasledujú okresy České Budějovice (412) a Prostějov (374).

S rastom počtu nových nákaz stúpol v ČR aj záujem o očkovanie. V nedeľu v krajine podali 4 942 dávok vakcíny, počas predchádzajúcej nedele to bolo 2 368 dávok.


Od pondelka v Česku platia prísnejšie protipandemické pravidlá. Nosenie respirátorov je povinné na všetkých hromadných akciách bez ohľadu na počet účastníkov. Musia ich mať aj zamestnanci na pracoviskách, ak od seba nie sú vzdialení aspoň 1,5 metra.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie