• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Palkovič požiadal Dozornú radu VšZP o návrh krízových opatrení, chce zvrátiť jej narastajúci dlh

Palkovič požiadal Dozornú radu VšZP o návrh krízových opatrení, chce zvrátiť jej narastajúci dlh

Všeobecná zdravotná poisťovňa.

Minister zdravotníctva SR Michal Palkovič požiadal Dozornú radu Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) o informácie o tom, aké kroky v tomto roku uložila manažmentu VšZP na zvrátenie trendu narastajúceho negatívneho základného imania poisťovne.

Šéf rezortu chcel zároveň od dozornej rady štátnej poisťovne informácie o tom, či a kedy dala urobiť zmluvný audit, alebo či si vyžiadala informácie o kontrolách pred podpisom zmlúv.

V tlačovej správe o tom informoval komunikačný odbor ministerstva zdravotníctva.

Návrh opatrení

Keďže na tieto otázky minister na mimoriadnom rokovaní dozornej rady VšZP nedostal uspokojivé odpovede, požiadal dozornú radu poisťovne, aby v spolupráci s Útvarom hodnoty za peniaze Ministerstva financií SR, Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou a Ministerstvom zdravotníctva SR do desiatich dní predložila návrh opatrení, ktoré zvrátia negatívnu finančnú situáciu poisťovne.


Jedným z opatrení, ktoré šéf rezortu zdravotníctva požaduje, je realizácia zmluvného auditu. Zároveň očakáva, že návrh opatrení bude spĺňať parametre, ktoré v minulosti musel spĺňať ozdravný krízový plán.

Preddavková platba

Minister zdravotníctva zároveň členov dozornej rady štátnej poisťovne informoval, že je pripravený zrealizovať jednu preddavkovú platbu, ktorá pokryje náklady na analýzu stavu príjmov poisťovne od ekonomicky aktívnych osôb a nákladov na úhradu liekov. Podmienkou je však vypracovanie návrhu krízových opatrení dozornou radou s cieľom dodržať obchodno-finančný plán a tzv. prerozdeľovaciu vyhlášku.


„Tým sa zabezpečí, že poskytovatelia zdravotnej starostlivosť nebudú musieť mať obavy z toho, že úhrady nebudú vyplácané v termíne splatnosti. Tým sa zároveň docieli, že pre pacientov bude zabezpečená adekvátna a dostupná zdravotná starostlivosť,“ dodáva rezort zdravotníctva.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie