• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Palivová kríza sa už blíži k Moskve, niekde dávajú benzín len za kupóny

Palivová kríza sa už blíži k Moskve, niekde dávajú benzín len za kupóny

Ruská vláda z palivovej krízy obviňuje takzvaných „šedých exportérov“, ktorí nakupujú benzín a naftu za domáce ceny dotované zo štátneho rozpočtu, a potom ich vyvážajú do zahraničia za valuty.

Palivová kríza, ktorá sa najprv objavila v južných oblastiach Ruska, sa blíži k Moskve. Motorová nafta najprv chýbala v Rostovskej a Astrachánskej oblasti, ale začala z čerpacích staníc miznúť aj v centrálnej časti Ruskej federácie.

Nedostatok motorovej nafty je už aj v mestách Lipeck, Tula či v Tatársku. Informuje o tom web moscowtimes.ru.

Benzín len na kupóny

Na jednej z čerpacích staníc v meste Tula palivo predávajú iba právnickým osobám a benzín s oktánovým číslom 92 a vyšším prideľujú na základe kupónov.

Ruská vláda z palivovej krízy obviňuje takzvaných „šedých exportérov“, ktorí nakupujú benzín a naftu za domáce ceny dotované zo štátneho rozpočtu, a potom ich vyvážajú do zahraničia za valuty.

Tieňový export

Ruský minister energetiky Nikolaj Šulginov odhadol objem takéhoto tieňového exportu od začiatku roka na niekoľko miliónov ton. Minister konštatoval, že vláda sa chystá zakázať voľný vývoz ropných produktov.


Obchodovať s benzínom a naftou za cudziu menu bude môcť len obmedzený počet spoločností, ktorých zoznam v súčasnosti pripravujú.

Veľkoobchodné ceny benzínu v Rusku od začiatku roka vzrástli o viac ako 70 percent konštatuje portál moscowtimes.ru a dodáva, že v lete začali stúpať aj ceny motorovej nafty, ktoré sa od júla zvýšili o takmer 40 percent.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie