• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Páchateľ na súde povedal, prečo v Srbsku zabíjal a strieľal na ľudí z auta (video)

Páchateľ na súde povedal, prečo v Srbsku zabíjal a strieľal na ľudí z auta (video)

Muž spustil paľbu vo štvrtok vo dvoch dedinách v strednom Srbsku, pričom zabil osem ľudí a 14 zranil.

7.5.2023 (SITA.sk) - Podozrivý páchateľ zo štvrtkovej streľby v Srbsku chcel svojím konaním medzi ľuďmi zasiať strach. Muž, ktorého identifikovali ako Uroš Blažić, to povedal v sobotu prokurátorom v Smedereve, informuje štátna televízia RTS.

Čelí obvineniam z vraždy prvého stupňa a nepovolenej držby zbraní a munície.

Úrady uviedli, že 20-ročný muž mal na sebe pronacistické tričko a sťažoval sa na znevažovanie, hoci nie je známe, čo tým myslel.

S obeťami sa nepoznal

S obeťami sa osobne nepoznal.

Polícia uviedla, že po jeho vyčíňaní si zastavil taxík a prinútil vodiča, aby ho odviezol do dediny viac na juhu, kde ho v piatok zatkli. Neskôr polícia našla zbrane a muníciu vo dvoch domoch, ktoré tam používal.

Druhá masová streľba za dva dni

Štvrtkový incident je druhou masovou streľbou v krajine za dva dni a stal sa po tom, čo v Belehrade 13-ročný chlapec zabil v škole osem žiakov a strážnika.

Chlapca, ktorého nemožno trestne stíhať, poslali do psychiatrickej kliniky. Jeho otca zatkli za to, že údajne syna učil používať zbrane a dostatočne ich nezabezpečil. Motív chlapca nie je známy.

V sobotu sa uskutočnili pohreby obetí oboch strelieb.

Úrady posilnili opatrenia

Srbské úrady v reakcii na streľbu posilnili opatrenia na kontrolu zbraní a tiež oznámili intenzívnejšie monitorovanie sociálnych sietí a médií. Do soboty už vypočuli niekoľko ľudí pre zverejňovanie hrozieb alebo videí na podporu strelcov na sociálnych sieťach, informuje tlačová agentúra Tanjug.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie