• Dnes je: Utorok 25. januára 2022 meniny má Gejza

Ozbrojený muž vtrhol na český úrad vlády, chcel údajne napadnúť Babiša (video)

Ozbrojený muž vtrhol na český úrad vlády, chcel údajne napadnúť Babiša (video)

Muž bol vyzbrojený plynovou zbraňou a nožmi a v súčasnosti je v lekárskom zariadení v Bohniciach.

3.12.2021 (Webnoviny.sk) - Minulý týždeň sa na český úrad vlády snažil dostať ozbrojený muž. O incidente informoval vo štvrtok premiér v demisii Andrej Babiš s tým, že ho muž chcel údajne napadnúť. Polícia potvrdila, že incident sa stal 24. novembra, muž bol vyzbrojený plynovou zbraňou a nožmi a v súčasnosti je v lekárskom zariadení v Bohniciach.

Je podozrivý zo spáchania trestného činu výtržníctva a násilia proti úradnej osobe, za čo mu hrozí až šesťročný trest odňatia slobody. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz.

Útočník chcel odovzdať list

Hovorca pražskej polície Jan Rybanský pre iDNES v piatok povedal, že muž prišiel na úrad a chcel odovzdať list konkrétnej osobe.

„Pracovníčka úradu vlády ho upozornila, že list musí nechať na recepcii, čo sa mu nepáčilo, začal sa vulgárne vyjadrovať a bol agresívny,“ vysvetlil. Ochrankári ho následne upozornili, aby sa správal slušne, a on sa zatiaľ natiahol po zbraň.

„Rýchlo zareagovali a muža za pomoci donucovacích prostriedkov spacifikovali a zadržali,“ opísal hovorca. Neskôr vyšlo najavo, že zbraň je plynová a muž má u seba napríklad aj nože.

Babiš prípad nehlásil

Babiš sa v piatok k incidentu znovu vyjadril. Povedal, že prípad ani nehlásil. „Bola to náhoda, že som to komunikoval v rámci nejakej otázky. Myslím, že polícia odviedla dobrú prácu,“ povedal.

Vo štvrtok na sociálnej sieti Facebook odchádzajúci premiér povedal, že sa ho v stredu pokúsil napadnúť ozbrojený muž a polícia ho zadržala na vrátnici. „Včera sem prišiel takýto borec, chcel ma napadnúť, mal nôž, pištoľ a polícia ho spacifikovala na vrátnici,“ povedal Babiš.

O útoku hovorí Babiš od 2:37 minúty.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie