• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Ozbrojené sily si od Nemecka prevzali druhý tank Leopard 2A4

Ozbrojené sily si od Nemecka prevzali druhý tank Leopard 2A4

Ide o druhý kus v rámci daru od Nemecka, ktorý OS SR dostali ako náhradu za 30 kusov vyradených vozidiel pechoty BVP-1, ktoré Slovensko darovalo Ukrajine.

17.4.2023 (SITA.sk) - Ozbrojené sily (OS) SR si v Nemecku prevzali ďalší tank typu Leopard 2A4.

Ide tak o druhý kus v rámci daru od Nemecka, ktorý OS SR dostali ako náhradu za 30 kusov vyradených vozidiel pechoty BVP-1, ktoré Slovensko darovalo Ukrajine. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kakaščíková.

Ako ďalej rezort obrany uviedol, ďalších 13 tankov bude slovenským ozbrojeným silám dodaných priebežne do konca roka. Poverený minister obrany Jaroslav Naď (Demokrati) priblížil, že technika ešte pred odovzdaním prechádza komplexnou opravou v spoločnosti Rheinmetall Landsysteme. Prvý z dodaných tankov prešiel skúškami na overenie vybraných takticko-technických parametrov vo Vojenskom technickom a skúšobnom ústave Záhorie.

Rezort aktuálne pracuje na ich vyhodnocovaní. Pre zavedenie tankov do OS SR bude potrebné aj preškolenie osádok, ktoré v priestoroch Centra výcviku Lešť v lete tohto roka zabezpečia príslušníci Bundeswehru," vysvetlilo ministerstvo.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie