• Dnes je: Streda 21. októbra 2020 meniny má Uršuľa

Otvoria dlhoočakávanú rýchlostnú cestu R7 aj úsek diaľnice D4

Otvoria dlhoočakávanú rýchlostnú cestu R7 aj úsek diaľnice D4

Rýchlostná cesta R7 prinesie rýchlejšie, bezpečnejšie a pohodlnejšie dochádzanie domov nielen pre ľudí žijúcich na Žitnom ostrove, ale aj pre tranzitnú dopravu.

Úseky rýchlostnej cesty R7 na trase Ketelec – Dunajská Lužná – Šamorín – Holice a úsek diaľnice D4 Ketelec – Rovinka v celkovej dĺžke takmer 30 kilometrov otvoria pre motoristov v nedeľu 19. júla.

Informovala o tom vo štvrtok spoločnosť D4R7 Construction, s. r. o., ako hlavný zhotoviteľ úsekov D4 a R7 v okolí Bratislavy v celkovej dĺžke 59 kilometrov v rámci PPP projektu.

„Dlho očakávaná rýchlostná cesta R7 bude v nedeľu odovzdaná do užívania slovenskej verejnosti. Na odovzdanie do prevádzky 29,7 km (25,2 km na R7 a 4,5 km na D4) s 22 mostami a križovatkami v Rovinke, Dunajskej Lužnej a Šamoríne ostáva iba prestrihnúť pásku,“ uviedla D4R7 Construction.

Rýchlejšie a bezpečnejšie dochádzanie

„Rýchlostná cesta R7 prinesie rýchlejšie, bezpečnejšie a pohodlnejšie dochádzanie domov nielen pre ľudí žijúcich na Žitnom ostrove, ale aj pre tranzitnú dopravu. Veľmi sa z tohto míľnika dôležitého pre ľudí v regióne i všetkých vodičov tešíme,“ povedal generálny manažér D4R7 Construction Michael Heerdt.


Na odovzdaní uvedených úsekov R7 a D4 do prevádzky sa zúčastní aj minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (nominant Sme rodina).


Zhotoviteľ pre splnenie všetkých podmienok premávky v rámci dopravného uzla Bratislavy na najbližšie otvorených úsekoch R7 a D4 zaviedol nové názvy niekoľkých križovatiek aj do trvalého dopravného značenia.


„Platí to pre Ketelec (nový názov Bratislava – juh), Rovinku (Bratislava, Podunajské Biskupice), Dunajskú Lužnú (Šamorín – západ), Šamorín (Šamorín – sever). Rovnaký názov ako doteraz majú na týchto úsekoch len Holice,“ priblížila D4R7 Construction.

Novou vozovkou prejdu ako prví bežci

Pred oficiálnym otvorením sprístupní zhotoviteľ dokončenú R7 športovcom v rámci charitatívneho večerného behu, ktorý sa uskutoční v piatok 17. júla. „Trasa behu na novej vozovke meria symbolicky 7 kilometrov. Bežecké podujatie sa začne o 20:00 na odpočívadle OMV Blatná na Ostrove na novej R7,“ priblížil zhotoviteľ.


Počet účastníkov je limitovaný na päťsto bežcov a podľa počtu registrovaných by mal byť naplnený. „Na R7 budú od 17:00 vpustení len registrovaní bežci a bežkyne. Súťažiaci budú pretekať v troch vekových kategóriách do 29 rokov, od 30 do 49 a nad 50 rokov,“ dodala D4R7 Construction.


Po vjazde na miesto konania sú všetci účastníci povinní zakrývať si horné dýchacie cesty a dodržiavať všetky hygienické pokyny a usmernenia organizátora behu.


V rámci PPP projektu sú vo výstavbe ešte úseky D4 Bratislava, Jarovce – Ketelec, Rovinka – Ivanka, sever – Rača a R7 Bratislava, Prievoz – Ketelec. Stavba D4 a R7 je v omeškaní, prvé úseky mali byť pôvodne hotové na jar a ďalšie v októbri tohto roka.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie