• Dnes je: Nedeľa 11. apríla 2021 meniny má Július

Osobné bankroty medziročne klesli takmer o polovicu, vo februári však skrachovalo takmer 700 Slovákov

Osobné bankroty medziročne klesli takmer o polovicu, vo februári však skrachovalo takmer 700 Slovákov

Len vo februári sme evidovali takmer 14 % z celkového počtu dlžníkov, ktorým bolo povolené oddlženie

Vo februári zbankrotovalo 669 obyvateľov Slovenska. Ako vyplýva z analýzy spoločnosti CRIF – Slovak Credit Bureau, v medziročnom porovnaní to predstavuje pokles takmer o 50 percent.

V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom, keď v januári zbankrotovalo 297 dlžníkov, ich vo februári bolo až o 125 percent viac.

Cieľom legislatívnej úpravy oddlženia občanov bolo okrem iného umožniť ľudom v produktívnom veku vrátiť sa do pracovného života, mať zázemie, platiť dane a odvody.


„Len vo februári sme evidovali takmer 14 % z celkového počtu dlžníkov, ktorým bolo povolené oddlženie, s bydliskom na miestnom, mestskom, obecnom úrade, resp. na virtuánej adrese. Dlhy prenasledujú aj rodinných príslušníkov. Takmer 14 percent dlžníkov malo príbuzenské zväzky – manželia, súrodenci, rodičia a deti,“ uvádza hlavná analytička CRIF SK Jana Marková.


Z dlhodobých štatistík spoločnosti CRIF SK vyplýva, že od roku 2006, keď na Slovensku začal platiť inštitút osobného bankrotu, do konca februára 2021 osobný bankrot vyhlásilo viac ako 50-tisíc obyvateľov Slovenska.


Zároveň vo februári 2021 súdy zrušili 798 konkurzov, ktoré boli vyhlásené v predchádzajúcich obdobiach. Z nich 706 bolo zrušených pre nedostatok majetku dlžníka a 92 po splnení konečného rozvrhu výťažku.

Ženy zarábajú o štvrtinu menej ako muži, za mzdovou nerovnomernosťou je niekoľko príčin

Rozdiely medzi platmi mužov a žien sú priepastné a koronakríza by ich mohla ešte viac prehĺbiť

Dovŕšenie 65 rokov má byť od budúceho roka dôvodom na výpoveď

Slováci prezradili, ktorej vakcíne dôverujú najviac. Najhoršie dopadol americký Novavax

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie