• Dnes je: Pondelok 23. júla 2018 meniny má Oľga

Organizácie cestovného ruchu dostanú viac peňazí, minister Érsek chce pomôcť turizmu

Organizácie cestovného ruchu dostanú viac peňazí, minister Érsek chce pomôcť turizmu

Spolu 40 subjektov v cestovnom ruchu si v roku 2018 rozdelí takmer 5,7 milióna eur vo forme dotácií.

BRATISLAVA 14. júla (WebNoviny.sk) - Ministerstvo dopravy a výstavby navýšilo finančnú čiastku, ktorá poputuje organizáciám cestovného ruchu (OCR) na podporu ich aktivít. Spolu 40 subjektov v cestovnom ruchu si v roku 2018 rozdelí takmer 5,7 milióna eur vo forme dotácií.

Turistickému ruchu sa darí

V porovnaní s minulým rokom ide o čiastku navýšenú o približne 700-tisíc eur. Ako informoval rezort dopravy v tlačovej správe, dodatočné peniaze vyčlenil z vlastnej kapitoly a snahou je pomocou nich ešte viac podporiť rozvoj domáceho turistického ruchu.


"Na Slovensku sa dnes turistickému ruchu darí, čo je samozrejme, veľkou výzvou pre nás všetkých, aby sme v silnej konkurencii dokázali obstáť aj naďalej. Toto je krok k tomu, aby sme podporili zmysluplné a kreatívne projekty, ktoré prilákajú do regiónov ďalších zvedavých návštevníkov,“ uviedol minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Treba vytvoriť dobre fungujúci systém

Peniaze poputujú do 35 oblastných (OOCR) a piatich krajských organizácií cestovného ruchu (KOCR). Tie musia pridelené prostriedky zo zákona o podpore cestovného ruchu použiť na deväť hlavných aktivít, ako sú napr. marketing, tvorba produktov v cestovnom ruchu, atraktivita cestovného ruchu či vzdelávanie.

"Prideľovanie dotácií a prípadné ďalšie navyšovanie musí predovšetkým odrážať ich efektívne využívanie. Chceme vytvoriť dobre fungujúci systém, ktorý dokáže turistom v regiónoch ponúknuť komplexný produkt a teda zvýšiť tak návštevnosť Slovenska. Dnešná doba inovácií nás tiež núti k vyššej kreativite, ktorú musíme využívať aj v marketingu,“ konštatoval štátny tajomník ministerstva dopravy Peter Ďurček.


Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie