• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Orbánove vyjadrenia nepomáhajú ani maďarskej menšine na Slovensku, tvrdí Ódor (video)

Orbánove vyjadrenia nepomáhajú ani maďarskej menšine na Slovensku, tvrdí Ódor (video)

Rezort zahraničia si v pondelok predvolal veľvyslanca Maďarska na Slovensku Csabu Balogha v súvislosti so znepokojivými výrokmi Orbána, ktorý označil Slovensko za „odtrhnuté územie“.

26.7.2023 (SITA.sk) - Akékoľvek spochybňovanie územnej integrity Slovenska je neprijateľné. Taktiež to neprispieva k bilaterálnym vzťahom.

Ako ďalej na stredajšej tlačovej besede uviedol predseda úradníckej vlády Ľudovít Ódor, výroky maďarského premiéra Viktora Orbána nepomáhajú ani maďarskej menšine na Slovensku.

Tieto vyjadrenia kategoricky odmietam," dodal.


Orbán sa zahráva s ohňom nacionalizmu a revizionizmu, ostro sa ohradilo Progresívne Slovensko

Rozprávať o Slovensku ako o odtrhnutom území je podľa hnutia Progresívne Slovensko (PS) neprípustné.


Hnutie tvrdí, že maďarský premiér Viktor Orbán sa zahráva s ohňom nacionalizmu a revizionizmu, ktorý v Európe napáchal množstvo tragédií.


„Naša diplomacia sa proti tomu správne ohradila. Orbán si však takéto provokácie môže dovoliť aj vďaka tomu, že antisystémoví politici po celej Európe mu nadbiehajú ako svojmu šampiónovi," uviedol predseda hnutia Michal Šimečka na sociálnej sieti.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie