• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Oponent Kremľa prirovnal proces s ním k stalinskej ére. Svoje vyjadrenia neľutujem a som na to hrdý, povedal

Oponent Kremľa prirovnal proces s ním k stalinskej ére. Svoje vyjadrenia neľutujem a som na to hrdý, povedal

Vladimir Kara-Murza je novinár a prominentný odporca ruskej vlády.

11.4.2023 (SITA.sk) - Uväznený predstaviteľ ruskej opozície Vladimir Kara-Murza mladší označil súdne konanie voči nemu za praktiky stalinskej éry a prirovnal ich k procesom, ktoré viedli k odsúdeniu mnohých jeho krajanov na trest odňatia slobody alebo v horších prípadoch trest smrti.

Obvinenie z vlastizrady

Konanie voči aktivistovi Kara-Murzovi začali pred rokom. Ruské úrady to vtedy odôvodnili údajným šírením falošných informácií o ruských ozbrojených silách. Čelí tiež obvineniu z vlastizrady.

Rusko krátko po začatí invázie na Ukrajinu prijalo zákon, ktorý kriminalizuje šírenie falošných informácií o ozbrojených silách, čím sa snaží kontrolovať naratív okolo operácie. Za porušenie zákona hrozí až 15 rokov väzenia.

Nič neľutuje a je na seba hrdý

Kara-Murza je novinár a prominentný odporca ruskej vlády. V minulosti prežil dva pokusy o otrávenie, z ktorých obvinil Kremeľ. Na moskovskom súde v pondelok uviedol, že miera neprehľadnosti obvinení voči nemu prekonala aj procesy so sovietskymi disidentmi v 60. a 70. rokoch a jazyk, ktorý voči nemu používajú, pripomína 30. roky, keď sovietskych občanov zatýkali a odsudzovali na základe vykonštruovaných obvinení.

Povedal, že je hrdý na svoje verejné vyhlásenia. „Nielenže ich neľutujem, som na to hrdý,“ povedal a dodal, že sa teší na deň, keď budú tí, ktorí rozpútali a vedú vojnu na Ukrajine, vyhlásení za zločincov.

Kara-Murza bol v minulosti spolupracovníkom zosnulého opozičného politika Borisa Nemcova a oligarchu Michaila Chodorkovského, z ktorého sa stal disident. Toho v rokoch 2015 a 2017 tiež hospitalizovali s príznakmi otravy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie