• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Opitý vodič nákladiaku havaroval pri Kremnici, s prevráteným prívesom však šoféroval ďalej (foto)

Opitý vodič nákladiaku havaroval pri Kremnici, s prevráteným prívesom však šoféroval ďalej (foto)

Vyšetrovateľ v Žiari nad Hronom už vodiča obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

23.6.2023 (SITA.sk) - Dopravnú nehodu kamióna na ceste medzi obcou Kremnické Bane a Kremnica vo štvrtok 22. júna spôsobil 44-ročný vodič zo Sniny.

Ako informovala banskobystrická krajská polícia na sociálnej sieti, vodič ťahal prevrátený náves ešte 200 metrov, pri dokumentovaní dopravnej nehody nafúkal 3,6 promile alkoholu v dychu.

„Šofér ťahačom narazil do svahu, pričom narazil s pripojeným návesom do dopravného značenia a betónového oporného múru.

Následkom nárazu sa náves poškodil, prevrátil sa na bok a začal z neho na cestu vytekať prepravovaný tovar - formaldehyd. Vodič pokračoval aj s poškodeným ťahačom ďalej v jazde a zastavil na pravom okraji cesty približne po 230 metroch," popísala nehodu polícia s tým, že doprava v úseku bola prerušená na viac ako sedem hodín.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Izrael pokračoval v bombardovaní Pásma Gazy po tom, ako USA vetovali rezolúciu OSN o okamžitom prímerí

izrael pokracoval v bombardovani pasma gazy po tom ako usa vetovali rezoluciu osn o okamzitom primeri

9.12.2023 (SITA.sk) - Izraelské bojové lietadlá v noci na sobotu bombardovali Pásmo Gazy vrátane niektorých zmenšujúcich sa kúskov územia na juhu, ktoré Jeruzalem odporučil palestínskym civilistom ako evakuačné oblasti.

Najnovšie bombardovanie prišlo po tom, ako USA vetovali rezolúciu Organizácie Spojených národov požadujúcu okamžité humanitárne prímerie v Gaze napriek tomu, že ju podporila väčšina členov Bezpečnostnej rady OSN.

Zomreli tisíce ľudí

Od začiatku vojny medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva zomrelo viac ako 17 400 ľudí.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Ministerstvo však nezverejňuje informácie, koľko obetí tvoria civilisti a koľko bojovníci.

Vojna vypukla po tom, ako Hamas začiatkom októbra vtrhol do južného Izraela a zabil zhruba 1 200 ľudí, prevažne civilistov. Zodpovednosť za civilné obete v Gaze podľa Izraela nesie hnutie Hamas, pretože civilistov využíva ako ľudské štíty.

USA naďalej odmietajú prímerie

Od prvého decembra, čiže od skončenia niekoľkodňového prímeria, bolo zabitých viac ako 2 200 Palestínčanov.

Napriek rastúcemu medzinárodnému tlaku administratíva amerického prezidenta Joea Bidena naďalej trvalé prímerie odmieta a tvrdí, že by umožnilo Hamasu prežiť a ohrozovať Izrael.


Počasie