• Dnes je: Pondelok 23. júla 2018 meniny má Oľga

ZOH 2018 v Pjongčangu (biatlon – vytrvalostné preteky): Anastasia Kuzminová

ZOH 2018 v Pjongčangu (biatlon – vytrvalostné preteky): Anastasia Kuzminová

Vytrvalostné preteky biatlonistiek na 15 km na zimnej olympiáde v Pjongčangu.

PJONGČANG 14. februára (WebNoviny.sk) – V stredu od 20:05 miestneho času (12:05 SEČ) sú na zimnej olympiáde v Pjongčangu na programe vytrvalostné preteky biatlonistiek na 15 km, v ktorých štartujú aj Slovenky Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková.

Kuzminová už má v kórejskom Pjongčangu medailu zo stíhačky a na vytrvalostné preteky pôjde pod extrémne menším tlakom očakávaní – vlastných aj verejnosti – ako na sobotňajší šprint, v ktorom pri pokuse o čistý hetrik olympijských triumfov v tejto disciplíne skončila trinásta.

Možno jej práve spomenuté okolnosti pomôžu k výkonu proti historickým ukazovateľom. Kuzminová totiž má na konte jedenásť významných medzinárodných triumfov, okrem dvoch zo ZOH aj deväť vo Svetovom pohári, ani jeden však nepochádza z tzv. individuálu na 15 km. V tejto disciplíne je jej rekordom druhé miesto zo SP, ktoré dosiahla už 28. novembra 2013 vo švédskom Östersunde.


Za pripomenutie nepochybne stojí, že v Östersunde bola piata Paulína Fialková, čím si zverenkyňa Anny Murínovej a Martina Bajčičáka vyrovnala najlepší výsledok v kariére. V Kórejskej republike najprv P. Fialková nadchla 11. miestom v šprinte, potom klesla na 38. post v stíhačke, v ktorej poslala osem rán mimo – rovnovážne po dve na každej položke.

Kuzminová skončila v pondelok druhá za suverénnou autorkou olympijského double Laurou Dahlmeierovou z Nemecka, hoci nesklopila pätinu z dvadsiatich terčíkov. Rovnaký počet výstrelov v areáli Alpensia ju čaká v stredu a nevychýlená muška, samozrejme, bude ešte dôležitejšia ako v iných disciplínach. Čas navyše za štyri omyly by totiž bol približne minimálne dvojnásobný oproti "minelám" zo šprintu, stíhačky či mass-štartu.

ZOH 2018 v Pjongčangu


Biatlon


Vytrvalostné preteky žien na 15 km

  • štart:& 20:05 miestneho času (12:05 SEČ)


Slovenky na štarte

  • Anastasia& Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková
  • Pozrite si náš nový Magazín!

    Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

    Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie