• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Ondrej Molnár nemal ideálnu sezónu a môže mu to uškodiť v drafte NHL. Expert prezradil, čo by mu prospelo

Ondrej Molnár nemal ideálnu sezónu a môže mu to uškodiť v drafte NHL. Expert prezradil, čo by mu prospelo

Osemnásťročný krídelník začal ostatnú sezónu v materskom klube HK Nitra, no v 22 extraligových zápasoch zaznamenal len dva góly a tri asistencie.

26.6.2023 (SITA.sk) - Slovenský hokejový útočník Ondrej Molnár nezažil ideálnu sezónu 2022/2023, čo by mu mohlo uškodiť v súvislosti s jeho pozíciou na tohtotýždňovom drafte nováčikov do zámorskej NHL.

Steven Ellis z portálu Daily Faceoff ho zaradil medzi piatich hráčov, ktorí sa pre ich výkony v uplynulom ročníku prepadli v preddraftových rebríčkoch expertov.

Štyri góly v OHL

Osemnásťročný krídelník začal ostatnú sezónu v materskom klube HK Nitra, no v 22 extraligových zápasoch zaznamenal len dva góly a tri asistencie.

Potom v rámci prvého angažmánu v zámorí absolvoval 34 duelov za tím Erie Otters v kanadskej juniorskej OHL s bilanciou štyri presné zásahy a 15 prihrávok.

Nepotvrdil svoj potenciál

V konečnom rebríčku Centrálneho skautingu NHL obsadil 129. priečku medzi korčuliarmi, ktorí pôsobili v Severnej Amerike.

"Po náročnom začiatku sezóny v slovenskej extralige bola nádej, že zmena prostredia mu pomôže vrátiť sa na správnu cestu. Mal na to potenciál, keďže už v tom čase zvládal prechodovú hru na vysokej úrovni a ukázal niekoľko dobrých náznakov. Nepotvrdil to však štatistikami. Na druhej strane, hral v jednom z najmenej ofenzívnych tímov OHL. Nedokázal zopakovať úspech z predošlého ročníka, ktorým sa zaradil k najväčším slovenským nádejám. Prospela by mu celá sezóna v jednom klube," napísal odborník o rodákovi z Nitry.

Ondrej Molnár v prelomovej sezóne 2021/2022 pomohol slovenskej reprezentácii do 18 rokov k zisku strieborných medailí na Hlinka Gretzky Cupe aj k návratu do elitnej kategórie majstrovstiev sveta.

Na turnaji A-skupiny I. divízie MS bol pri ceste za celkovým prvenstvom najlepší nahrávač turnaja s deviatimi asistenciami, v piatich dueloch tiež raz skóroval. Okrem toho sa stal vlani víťazom slovenskej súťaže do 18 rokov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie