• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Ombudsmanka podporí Dúhový Pride Bratislava vyvesením vlajky, chce upozorniť na práva LGBTI ľudí

Ombudsmanka podporí Dúhový Pride Bratislava vyvesením vlajky, chce upozorniť na práva LGBTI ľudí

Mária Patakyová aj tento rok podporí Dúhový Pride, konkrétne sobotňajším prejavom na virtuálnom podujatí ako aj vyvesením dúhovej vlajky z okna Kancelárie verejného ochrancu práv.

23.7.2021 (Webnoviny.sk) - Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová aj tento rok podporí Dúhový Pride, konkrétne sobotňajším prejavom na virtuálnom podujatí ako aj piatkovým vyvesením dúhovej vlajky z okna Kancelárie verejného ochrancu práv.

Napísala to na sociálnej sieti s tým, že zámerom jej krokov je upozorniť na prehliadanie práv LGBTI ľudí na Slovensku.

Nová realita

„Náš súčasný svet na pozadí pandémie je surrealistický a nemôžeme očakávať, že sa vrátime do obdobia tej normality, z ktorej sme do tohto surrealizmu vkročili. Nevkročíme dvakrát do tej istej rieky, ani do tej istej reality. V novej realite by sme mali byť vnímavejší voči sebe navzájom aj voči prostrediu, ktoré nás obklopuje," uviedla ombudsmanka.

Viac o téme: Koronavírus

Nová realita v post-covidovom svete je podľa nej príležitosťou na to, aby sme porozumeli aj podstate základných práv a slobôd tak, ako sú zakotvené v ústave.

Moderné demokratické štáty

Európske právne myslenie je podľa Patakyovej založené na hodnotách, ktoré vznikli zo stretov medzi rôznymi filozofickými i náboženskými smermi, pričom dosiahnutý hodnotový zmier vyjadruje a chráni ústava každého demokratického a právneho štátu v Európe.

„Základné práva a slobody by sa mali vysvetľovať tak, aby ich interpretácia slúžila na harmonizáciu slovenského právneho poriadku s právnym poriadkom Rady Európy a Európskej únie ako spoločenstiev moderných demokratických štátov uznávajúcich vládu práva," zdôraznila ombudsmanka. Zároveň dúfa, že SR pri riešení otázok spojených s právami ľudí z LGBTI komunity im umožní vystúpiť z tieňa na slnko.

Odvysiela sa online

Festival Dúhový Pride Bratislava odvysielajú v sobotu 24. júla online. Dôvodom sú protipandemické opatrenia.

Na podujatí vystúpia interpreti Vec Švidraň, The Grand Buffet, Lomnické Čháve, Erik Žigmund a Jakub Pružinský. Tohtoročný festival podľa organizátorov prináša príbehy rodičov LGBTI ľudí a transrodových ľudí.

Viac k téme: COVID-19, Dúhový pochod PRIDE, Koronavírus, LGBTI

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie