• Dnes je: Nedeľa 17. októbra 2021 meniny má Hedviga

Olympiáda v Tokiu bude možno bez najlepších cyklistov, Japonci chcú zaviesť prísne pravidlá

Olympiáda v Tokiu bude možno bez najlepších cyklistov, Japonci chcú zaviesť prísne pravidlá

Tohtoročná edícia Tour de France potrvá do 18.

2.1.2021 (Webnoviny.sk) - Na tohtoročných olympijských hrách v Tokiu by mohli chýbať mnohé popredné esá svetovej cyklistiky. Ako referuje web cyclingnews.com, spôsobil to nahustený sezónny harmonogram a prísne pravidlá, ktoré chcú Japonci zaviesť.

Pre cyklistov by to nebol neprekonateľný problém, ak by Japonci netrvali na tom, aby všetci športovci pred začiatkom súťaží podstúpili dvojtýždňovú karanténu.

"Povinnosť 14-dňovej karantény by mohla prinútiť mnohých špičkových cyklistov zvoliť si medzi Tour de France a olympiádou," uvádza spomenutý portál.

Podľa hlavného lekára Belgického olympijského výboru Johna Bellemansa "karanténne obdobie bude pre športovcov problematické z hľadiska tréningu". "Povinná izolácia sa bude prekrývať aj s inými udalosťami, stačí spomenúť Tour de France, Wimbledon alebo sezónu v NBA. Keby to záviselo od Medzinárodného olympijského výboru, karanténa by bola kratšia," zdôraznil Bellemans.

Podľa webu cyclingnews.com sa v prípade naplnenia tohto scenára dá očakávať, že najlepší cyklisti si vyberú prestížnejšie preteky - Tour de France. "Pod piatimi kruhmi" by tak mohli chýbať pretekári ako Julian Alaphilippe, Primož Roglič, Tadej Pogačar, Peter Sagan či Greg Van Avermaet. "Ak si pretekári budú musieť vybrať medzi Tour a OH, nebudú v Tokiu najlepší cyklisti," povedal posledný menovaný pre belgický web Sporza.

Viac k téme: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie