• Dnes je: Nedeľa 03. decembra 2023 meniny má Oldrich

OĽaNO sa nemieni zúčastňovať Ficových politických tančekov, ide vraj o pokus dostať políciu naspäť pod mafiu

OĽaNO sa nemieni zúčastňovať Ficových politických tančekov, ide vraj o pokus dostať políciu naspäť pod mafiu

Poslanci Národnej rady (NR) SR ani na druhý pokus neotvorili mimoriadnu schôdzu o kompenzačných opatreniach súvisiacich s rastom cien energií.

21.7.2023 (SITA.sk) - Hnutie OĽaNO a priatelia sa nemieni zúčastňovať politických tančekov predsedu strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica. V stanovisku obyčajných ľudí to uviedol predseda ich poslaneckého klubu Michal Šipoš. Doplnil, že z toho dôvodu sa poslanci hnutia neprezentovali na piatkových mimoriadnych parlamentných schôdzach.

Mimoriadna schôdza ako Ficova kampaň

Peniaze určené na kompenzácie nárastu cien energií pre samosprávy boli vyčlenené v rozpočte a poverený premiér Ľudovít Ódor deklaroval vyriešenie problému v druhej polovici augusta. Navrhované uznesenie mimoriadnej schôdze navyše nemá absolútne žiadny právny charakter a vládu k ničomu nezaväzuje. Je to len súčasť kampane Roberta Fica a tých, ktorí s ním spolupracujú," uviedol Šipoš k jednej z mimoriadnych schôdzí. Jej zvolávanie označil za vykopávanie otvorených dverí a politické divadlo.

Mimoriadna schôdza o snahe odvolať policajného prezidenta je ešte absurdnejším divadlom a pokusom o návrat do čias korupčného systému našich ľudí, kde polícia bola v područí mafie," skonštatoval Šipoš a doplnil, že OĽaNO a priatelia s nezaprezentovali ani na tejto schôdzi, lebo takéto snahy odmietajú.

Podpora vedeniu polície

„Zároveň vyjadrujeme podporu vedeniu polície a spravíme všetko pre to, aby o slobodu vo vyšetrovaní polícia už nikdy neprišla," uviedol Šipoš.

Podľa Šipoša stále platí, že ak bude niektorí z ministrov potrebovať schválenie legislatívy dôležitej pre ľudí, ich hnutie je pripravené zúčastniť sa na mimoriadnej schôdzi.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Zoroslav Kollár opätovne zdraví Sulíka, tentokrát hovorí o podivnom biznise s ropnými produktami (video)

zoroslav kollar opatovne zdravi sulika tentokrat hovori o podivnom biznise s ropnymi produktami video

3.12.2023 (SITA.sk) - Richard Sulík mal počas svojho ministrovania nastaviť biznis s ropou a ropnými produktmi tak, aby vyhovoval istým firmám. Ide o ropu a ropné produkty, ktoré má štát uskladnené pre prípad núdze.

Podivný biznis s ropnými produktami

Ako ďalej uviedol vo svojom najnovšom videu podnikateľ a právnik Zoroslav Kollár, celý biznis sa točí okolo spoločnosti Zväz pre skladovanie zásob, a.s., v ktorej má malý podiel aj bratislavská rafinéria Slovnaft, ktorá patrí medzi hlavných hráčov pri skladovaní núdzových zásob ropy a ropných produktov.

„Ekonomické výsledky tejto spoločnosti sú priam ohromujúce. Spoločnosť má iba jedného zamestnanca, obrat takmer 20 miliónov eur a zisk 3 milióny eur ročne. Firma snov. Takúto rentabilitu dosahujú iba drogoví díleri a obchodníci s bielym mäsom,“ podotkol Kollár. Podivný biznis sa má podľa Zoroslava Kollára točiť cez štátnu firmu Spoločnosť pre skladovanie, ktorá je jedna zo zakladateľov Agentúry pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov.

Čoskoro končiaca zmluva

„Zväz pre skladovanie zásob si prenajíma od Spoločnosti pre skladovanie jej 70 percent skladovacích kapacít dlhodobo. To znamená, že má absolútny a nerušený monopol. Agentúra pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov sa tvári, že skladuje ropu a ropné produkty u skladovateľa, ktorý jej ponúka najlepšie podmienky. Nuž, ľahko sa vyhráva verejné obstarávanie, keď je niekto jediný na Slovensku. Dobre vymyslené,“ dodal Zoroslav Kollár, podľa ktorého štátu pre nastavenie takéhoto biznisu vzniká každoročne strata vo výške niekoľkých miliónov eur.

Richarda Sulíka po nástupe do funkcie ministra hospodárstva mali podľa Zoroslava Kollára spriaznení podnikatelia upozorniť, že zmluva medzi Zväzom pre skladovanie zásob a Agentúrou pre núdzové zásoby ropy a ropných produktov končí v roku 2025.

Zmluva vďaka Sulíkovi

„Takže sa stalo niečo na Slovensku nevídané. Agentúra vyhlásila súťaž na skladovanie ropy a ropných produktov už v roku 2021 a verejné obstarávanie úspešne ukončila v roku 2022. To znamená, tri roky pred uplynutím doby, na ktorú mala zabezpečené skladovanie. Asi by sme ich mali za to pochváliť, ale nie je veľmi za čo. Spoločnosť Zväz pre skladovanie zásob má vďaka kooperácii so štátom monopol, takže verejné obstarávanie malo už vopred jasného víťaza. Vďaka Richardovi Sulíkovi má súkromná firma s jedným zamestnancom zabezpečenú zmluvu na ďalších 15 rokov,“ doplnil Zoroslav Kollár.

Za desať rokov má tak podľa neho Zväz pre skladovanie zásob zabezpečený príjem vo výške takmer 300 miliónov eur. Spoločnosť Zväz pre skladovanie má ešte podľa Zoroslava Kollára zarobiť ďalšie milióny pri výmene starých zásob ropy či ropných produktov.


Počasie