• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

OĽaNO i opozícia vyčítali Kolíkovej prenájom budovy ministerstva, NAKA nezistila porušenie zákona

OĽaNO i opozícia vyčítali Kolíkovej prenájom budovy ministerstva, NAKA nezistila porušenie zákona

Trestné oznámenie podával bývalý príslušník SIS Pavol Forisch, ktorý chcel skompromitovať europoslankyňu Luciu Ďuriš Nicholsonovú.

16.5.2021 (Webnoviny.sk) - Prenájom budovy ministerstva spravodlivosti, ktorý opozícia vyčítala ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej (Za ľudí) vyšetrovala v minulosti Národná kriminálna agentúra (NAKA) a prípad odmietla.

Ako ďalej v článku uvádza Denník N, trestné oznámenie v tomto prípade podával bývalý príslušník Slovenskej informačnej služby Pavol Forisch.

Ten bol zapletený aj do pokusu o kompromitáciu europoslankyne Lucie Ďuriš Nicholsonovej a bol aj za trestným oznámením na organizátorov protestov Za slušné Slovensko.

Denník pripomína, že pre prípad prenájmu budovy žiadali líder OĽaNO Igor Matovič s opozíciou odchod ministerky spravodlivosti Kolíkovej z funkcie. Vyšetrovateľ však nezistil nič trestné a preto prípad 2. marca tohto roka odmietol.

„Nebol dôvod na začatie trestného stíhania,“ napísal podľa denníka do uznesenia vyšetrovateľ NAKA s tým, že nezistil naplnenie skutkovej podstaty obzvlášť závažného zločinu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie