• Dnes je: Piatok 27. mája 2022 meniny má Iveta

Ojazdených áut je stále menej, ich ceny by mali rásť aj celý budúci rok

Ojazdených áut je stále menej, ich ceny by mali rásť aj celý budúci rok

Za posledné tri mesiace klesol počet jazdených automobilov v ponuke o 10 % a dostal sa na úroveň krízového roka 2009.

28.12.2021 (Webnoviny.sk) - Ceny ojazdených áut podľa odhadov európskeho online trhoviska s jazdenými autami Carvago porastú celý budúci rok.

Počet áut na úrovni krízového roka

Od januára do októbra tohto roka stúpli ceny jazdených áut v priemere o 13 percent. Len za posledné tri mesiace zároveň podľa Carvago klesol počet jazdených automobilov v ponuke o 10 % a dostal sa na úroveň krízového roka 2009.

Zatiaľ čo predtým sa počet ojazdených automobilov každoročne zvyšoval o jedno až tri percentá v pomere k počtu automobilov na cestách, v súčasnosti je počet inzerovaných automobilov rovnaký ako pred 12 rokmi, keď svet zmietala globálna hospodárska kríza. Situácia je teda vážna a bude sa ďalej zhoršovať,“ uviedol k aktuálnemu stavu na trhu jazdených áut zakladateľ a CEO Carvago Jakub Šulta.

Menej automobilov za vyššie ceny

Ako zároveň dodal, problém budú mať najmä ľudia, ktorí odkladali kúpu auta v nádeji, že ceny začnú čoskoro opäť klesať. „Automobilový sektor je jedným z mála segmentov, ktorý v adventnom období neponúka zákazníkom lepšie ceny. Nemôžeme dúfať ani v skutočné zľavy na jazdené vozidlá, ktoré od prvého januára "zostarnú o rok". Naopak. Automobilov bude ešte menej a budú drahšie,“ skonštatoval.

Carvago je európske online trhovisko jazdených áut. V ponuke má viac ako 650-tisíc vybraných áut a okrem retailového predaja pre koncových zákazníkov pôsobí aj na B2B trhu, kde spolupracuje s viac ako 400 obchodnými partnermi zo 14 krajín Európy. Carvago aktuálne pôsobí na siedmich európskych trhoch.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie