• Dnes je: Pondelok 06. decembra 2021 meniny má Mikuláš

Odvolávanie Mikulca sa nezačalo ani na tretí pokus, parlament opäť nie je uznášaniaschopný

Odvolávanie Mikulca sa nezačalo ani na tretí pokus, parlament opäť nie je uznášaniaschopný

Ďalší pokus o otvorenie schôdze budú mať členovia zákonodarného zboru o 10:05.

31.8.2021 (Webnoviny.sk) - Mimoriadna schôdza parlamentu, na ktorej chce opozícia odvolať Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra, sa zatiaľ nezačala. Plénum totiž nie je uznášaniaschopné. V rokovacej sále sa prezentovalo iba 62 poslancov.

Mimoriadnu schôdzu inicioval opozičný Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a nezaradení poslanci. Plénum nebolo k tomuto bodu dvakrát uznášaniaschopné ani v pondelok 30. augusta.

„Nemôžeme čakať do septembra, kým sa uráči vládnej koalícii rokovať o Mikulcovi,“ vyhlásil Robert Fico (Smer-SD) minulý týždeň. Podľa neho je minister Mikulec podozrivý z korupcie, zo zneužívania právomoci verejného činiteľa a „ je otcom myšlienky“ prerušiť zásah policajnej inšpekcie proti trom obvineným.

„Je to on, kto kontroluje a riadi tú skupinu policajtov, o ktorých hovorí správa SIS, že sa manipulujú trestné konania,“ vyjadril sa šéf Smeru-SD na adresu Mikulca.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) v pondelok 30. augusta vyhlásil, že sa nebojí návrhu na svoje odvolanie z funkcie, lebo si už zvykol, že agendou predsedu Smeru-SD Roberta Fica je odvolávanie len na základe nepodložených faktov a konšpirácií.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie