• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Odvolanie Šimka zneužíva Fico s Matovičom rovnako, tvrdí SaS a spochybňuje aj celú férovosť volieb

Odvolanie Šimka zneužíva Fico s Matovičom rovnako, tvrdí SaS a spochybňuje aj celú férovosť volieb

Pre prezidentku a povereného premiéra musí byť podľa SaS najdôležitejšou úlohou týchto dní prinavrátenie dôvery občanov v právny štát.

21.7.2023 (SITA.sk) - Odvolanie Ivana Šimka z funkcie ministra vnútra úradníckej vlády zneužívajú šéf strany Smer- SD Robert Fico a líder hnutia OĽaNO a priatelia Igor Matovičom rovnakým dielom. Konštatuje to strana Sloboda a Solidarita, ktorá je znepokojená aktuálnou politickou situáciou okolo odvolania Šimka.

Ako v tlačovej správe informuje strana, momentálne musí byť pre prezidentku Zuzanu Čaputovú a predsedu vlády Ľudovíta Ódora prioritou prinavrátiť dôveru v právny štát.

Vývoj okolo odvolania Ivana Šimka z funkcie ministra vnútra dáva verejnosti viac otázok ako odpovedí. Nebezpečenstvo, ktoré z tohto plynie, sa netýka len spochybňovania férovosti volieb, ale aj zneužívania celej situácie v predvolebnom boji. Práve na tom sa rovnakým dielom podieľa tak Igor Matovič ako aj Robert Fico,“ uviedol tímlíder Slobody a Solidarita pre bezpečnosť Juraj Krúpa, podľa ktorého preto musí byť pre prezidentku a povereného premiéra najdôležitejšou úlohou týchto dní prinavrátenie dôvery občanov v právny štát, kde nehrozí žiadna manipulácia volieb ani vyšetrovania.

Viac k téme: Liberáli, Minister vnútra, Odvolanie z funkcie, Opozícia, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predvolebná kampaň
Zdroj: SITA.sk - Odvolanie Šimka zneužíva Fico s Matovičom rovnako, tvrdí SaS a spochybňuje aj celú férovosť volieb © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie