• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Odvolací súd potvrdil Sarkozymu trest odňatia slobody za korupciu, do väzenia však nepôjde

Odvolací súd potvrdil Sarkozymu trest odňatia slobody za korupciu, do väzenia však nepôjde

Je prvým francúzskym prezidentom, ktorý dostal trest odňatia slobody.

17.5.2023 (SITA.sk) - Bývalému francúzskemu prezidentovi Nicolasovi Sarkozymu sa nepodarilo odvolať voči trestu odňatia slobody za korupciu. Parížsky odvolací súd však dovolil, aby si trest odpykal doma s monitorovacím zariadením. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Zapísal sa do histórie

V roku 2021 Sarkozyho odsúdili na tri roky odňatia slobody, z toho dva podmienečne, za pokus o ovplyvnenie sudcu v separátnom prípade. Je prvý francúzsky prezident, ktorý dostal trest odňatia slobody.

Právnička 68-ročného exprezidenta Jacqueline Laffont po stredajšom verdikte trvajúc na nevine jej klienta povedala, že podniknú ďalšie právne kroky a obrátia sa na kasačný súd.

Telefonáty odpočúvala polícia

Sarkozyho uznali za vinného z toho, že sa v roku 2014, po tom ako skončil v prezidentskom úrade, pokúšal získať informácie od sudcu. Prípad sa sústredil na telefonáty medzi Sarkozym a jeho vtedajším právnikom, ktoré odpočúvala polícia.

Prokurátori presvedčili súd, že niekdajšia hlava štátu ponúkala sudcovi prestížnu prácu v Monaku výmenou za informácie o vyšetrovaní jeho kampane v roku 2007.

Spomenutý sudca a právnik tiež dostali trojročné tresty odňatia slobody, z toho dva podmienečne.

Daný prípad je jeden z niekoľkých korupčných prípadov so Sarkozym. Ten akékoľvek previnenie popiera.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie