• Dnes je: Sobota 21. júla 2018 meniny má Daniel

Odvodová úľava bude budúci rok do príjmu 611,04 eura

Odvodová úľava bude budúci rok do príjmu 611,04 eura

Ide o úľavu na odvodoch pri zamestnaní dlhodobo nezamestnaného, ktorý je evidovaný na úrade práce viac ako jeden rok.

BRATISLAVA 28. decembra (WebNoviny.sk) - Odvodová úľava pri zamestnávaní osôb, ktoré boli dlhodobo bez práce, sa bude v budúcom roku uplatňovať do príjmu 611,04 eura.

Podmienky odvodovej úľavy

Hranica príjmu pre uplatňovanie odvodovej úľavy sa zvýši vzhľadom na nárast priemernej mzdy na Slovensku. Jednou z podmienok odvodovej úľavy je totiž okrem iného dosahovanie príjmu, ktorý je najviac 67 % priemernej mesačnej mzdy v hospodárstve SR spred dvoch rokov. V tomto roku ide o sumu 591,61 eura.

Počas celých dvanásť mesiacov od začatia zamestnávania dlhodobo nezamestnanej osoby sa pritom hraničná suma príjmu nemení.

Hraničná suma pri pracovných vzťahoch vzniknutých v roku 2017 a pokračujúcich v roku 2018 ostáva 591,61 eura a hraničná suma 611,04 eura určená pre rok 2018 bude platiť pre tie pracovné pomery, ktoré vzniknú v roku 2018.

Skrátený pracovný čas

Maximálna výška dosiahnutého príjmu pre zamestnanca s odvodovou úľavou platí aj pri skrátenom pracovnom čase. Úľava na odvodoch pri zamestnaní dlhodobo nezamestnaného, ktorý je evidovaný na úrade práce viac ako jeden rok, sa zaviedla od 1. novembra 2013.

Zamestnávateľ po prijatí dlhodobo nezamestnaného do pracovného alebo štátnozamestnaneckého pomeru platí počas jedného roka len sociálne odvody v sume 1,05 %. Pôvodne dlhodobo nezamestnaný však môže dostávať v hrubom najviac 67 % z priemernej mzdy na Slovensku spred dvoch rokov.

Pozrite si náš nový Magazín!

Patríte tiež medzi tých, ktorí balenie na dovolenku nemajú radi?

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

Počasie