• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Ódorova vláda odporúča šetriť aj na súkromných dôchodkoch, poškodilo by to verejných zamestnancov

Ódorova vláda odporúča šetriť aj na súkromných dôchodkoch, poškodilo by to verejných zamestnancov

Doplnkové dôchodkové sporenie je dobrovoľný, tzv. tretí pilier dôchodkového systému, v ktorom finančné prostriedky účastníkov spravujú doplnkové dôchodkové spoločnosti.

Štát by mohol šetriť aj na súkromných dôchodkoch zamestnancov verejnej správy. Jedným z opatrení na ozdravenie verejných financií, ktoré odporúča úradnícka vláda Ľudovíta Ódora, by mohlo byť krátenie príspevkov do tretieho dôchodkového piliera od ich zamestnávateľa na polovicu.

Horná hranica sociálneho fondu

Ide o doplnkové dôchodkové sporenie na penzijných účtoch, ktoré spravujú doplnkové dôchodkové spoločnosti.

„Niektoré z úradov vyplácajú relatívne vysokú sumu kompenzácií vo forme príspevkov do tretieho dôchodkového piliera. Takúto formu benefitov je vhodné obmedziť, napríklad stanovením hornej hranice pre tvorbu sociálneho fondu,“ odporúča rezort financií.

Ak by zamestnávatelia vo verejnej správe znížili príspevky do tretieho piliera na polovicu, v roku 2025 by to prinieslo úsporu približne 36 miliónov eur.

Organizácie verejnej správy často využívajú príspevky do tretieho piliera ako jeden z benefitov. Príspevky sa podľa rezortu financií medzi rôznymi úradmi líšia, podobne sa líšia aj sumy, ktoré si musí do systému vložiť sám zamestnanec.

Podiel vyplatených kompenzácií

„Bolo by vhodné systém zjednotiť prinajmenšom pre ústredné orgány štátnej správy. Pri tej príležitosti je možné obmedziť príspevky tak, aby tvorili nižší podiel vyplatených kompenzácií,“ uviedol rezort financií.

Doplnkové dôchodkové sporenie je dobrovoľný, tzv. tretí pilier dôchodkového systému, v ktorom finančné prostriedky účastníkov spravujú doplnkové dôchodkové spoločnosti.

Doplnkové dôchodkové sporenie má umožniť sporiteľom získať doplnkový dôchodkový príjem v starobe a doplnkový dôchodkový príjem v prípade skončenia výkonu tzv. rizikových prác

Vstup do tretieho piliera je povinný pre zamestnanca, ktorý vykonáva tzv. rizikové práce, a to do 30 dní od začatia výkonu týchto prác. Pre ostatných zamestnancov a osoby staršie ako 18 rokov je vstup do tretieho piliera dobrovoľný.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie