• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Ódorova vláda je tu nakrátko a musela ísť naplno, sto dní svojho kabinetu vo funkcii neberie nijako zvláštne

Ódorova vláda je tu nakrátko a musela ísť naplno, sto dní svojho kabinetu vo funkcii neberie nijako zvláštne

S úradníckou vládou je spokojných 38 percent respondentov, vyplýva to z prieskumu agentúry Median SK.

27.8.2023 (SITA.sk) - S úradníckou vládou je celkovo spokojných 38 percent respondentov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Median SK pre Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS).

Vzorka 1005 respondentov

Prieskum bol realizovaný v dňoch 21.24. augusta, na vzorke 1005 respondentov. Nespokojných i skôr nespokojných je zhodne po 22 percent opýtaných. Ďalších 18 percent nevedelo odpovedať.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Najčastejšie spokojnosť vyjadrovalo voličstvo strán Sloboda a Solidarita a Demokrati, a tiež hnutia Progresívne Slovensko. Naopak, nespokojní boli najmä voliči Slovenskej národnej strany, strany Smer – sociálna demokracia a hnutia Republika.

Predseda vlády Ódor

Poverený predseda vlády Ľudovít Ódor neberie sto dní svojho kabinetu vo funkcii nijako zvláštne, pretože jeho vláda je tu nakrátko a od začiatku musela ísť naplno. Dodal, že sa sústredili na to, čo horelo, a tiež na pomoc skupinám, ktoré nedostávajú toľko pomoci. Išlo napríklad o opatrovateľov či náhradných rodičov.

Spomenul i to, že vláda sa pomerne intenzívne musela venovať i zdravotníctvu a spomenul i Sociálnu poisťovňu. Premiér tiež zdôraznil, že za úradníckej vlády sa výrazne zrýchlilo čerpanie eurofondov. Predpokladá, že jeho cieľ, znížiť stratu pri čerpaní eurofondov na polovicu, by sa mohol naplniť.

Viac k téme: Eurofondy, O 5 minút 12, Prieskum, slovenský premiér, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk - Ódorova vláda je tu nakrátko a musela ísť naplno, sto dní svojho kabinetu vo funkcii neberie nijako zvláštne

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie