• Dnes je: Pondelok 04. decembra 2023 meniny má Barbora

Ódor by rád udržal vzťahy s Českom nadštandardne priateľské aj do budúcna, sme s nimi na jednej lodi

Ódor by rád udržal vzťahy s Českom nadštandardne priateľské aj do budúcna, sme s nimi na jednej lodi

Ľudovít Ódor tiež poukázal na to, že Slovensko by mohlo odpozorovať od Českej republiky, ako zlepšiť spoluprácu v oblasti univerzít s firmami.

4.7.2023 (SITA.sk) - Chceme, aby naše vzťahy, ktoré sú naozaj nadštandardne priateľské, takými zostali do budúcnosti. Uviedol to dnes premiér Ľudovít Ódor počas svojej prvej zahraničnej návštevy, ktorá smerovala tradične do Českej republiky. Slovenský premiér okrem iného tiež poznamenal, že českej strane je vďačný za otvorené vzťahy.

„Česká republika je veľmi významným ekonomickým partnerom, po Nemecku je to druhý najvýznamnejší partner, druhý najväčší investor u nás, takže aj z tohto pohľadu je veľmi dôležité hovoriť o možnostiach, ako túto spoluprácu do budúcnosti prehĺbiť,“ skonštatoval ďalej Ódor, podľa ktorého teraz máme, počas bezprecedentnej vojny na Ukrajine, veľmi viditeľné veci aj v oblasti obrany.

Súhlas s posunom k zeleným energiám

„Česká republika sa podieľa na ochrane nášho neba, za čo jej ďakujeme, ale tak isto máme absolútny spoločný záujem, ako posilniť východné krídlo Severoatlantickej aliancie,“ zdôraznil slovenský premiér, ktorý o tom chce hovoriť aj na blížiacom sa summite NATO vo Vilniuse. Podľa Ódora je naším spoločným záujmom, aby sa Švédsko stalo súčasťou NATO v čo najbližšom čase, lebo východné krídlo tým bude výrazne posilnené.


„V čom máme takmer totožné identickej stanoviská je energetická bezpečnosť a aj význam jadrovej energie do budúcnosti,“ dodal slovenský premiér.


„Keďže sme automobilové veľmoci v strednej Európe, tak musíme poukázať nielen na výhody Euro7 noriem, ktoré idú smerom k zelenejšej planéte, ale aj na rýchlosť, ktorá je niekedy možno až príliš ambiciózna a nie je možné potom skĺbiť s konkurencieschopnosťou nášho priemyslu,“ uviedol slovenský premiér, podľa ktorého sme s Českom na jednej lodi v tom, že súhlasia s jasným a rýchlym posunom smerom k zeleným energiám, ale nie za akúkoľvek cenu.

Čo môže Slovensko odpozorovať od Česka?

„Možno budeme môcť v budúcnosti v rámci celej EÚ aj niečo spoločne podniknúť na báze inovatívnych riešení pri spolupráci so študentmi, ktorí študujú za našimi hranicami,“ skonštatoval slovenský premiér, ktorý upriamil pozornosť aj na otázku migrácie.


„V otázke migrácie máme veľmi jasný postoj. Chceme riešiť externú dimenziu migrácie, teda posilniť schengenské hranice a hovoriť o tom, ako realokovať migrantov. Ako hľadať nejaké spoločné alebo obojstranne výhodné spolupráce s tretími krajinami,“ dodal Ódor, podľa ktorého máme v tomto smere s Českom totožné stanovisko, preto zatiaľ nevníma žiadny problém, ktorý by mohol viesť k tomu, aby naše hranice boli nejakým spôsobom opäť kontrolované.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie