• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Odmena 500 eur za účasť vo voľbách Matovičovi neprešla, za bolo iba 32 poslancov

Odmena 500 eur za účasť vo voľbách Matovičovi neprešla, za bolo iba 32 poslancov

Cieľom návrhu malo byť zabrániť tomu, aby sa zo Slovenska stala na desaťročia opäť čierna diera Európy.

29.3.2023 (SITA.sk) - Návrh Igora Matoviča (OĽaNO), aby ľudia dostali odmenu 500 eur za účasť v septembrových predčasných parlamentných voľbách, neprešiel v parlamente do druhého čítania. Z prítomných 132 poslancov ich bolo za iba 32, proti hlasovalo 77 a zdržalo sa 23.

Štát by to stálo 1,5 miliardy eur

Matovič návrh zdôvodnil tým, že Slovensku reálne hrozia voľby, na ktorých sa zúčastní historicky najmenej voličov.

„Reálne hrozí, že milión demokraticky cítiacich voličov zostane frustrovaných doma a v rozhodujúcej chvíli nechá rozhodnutie o osude Slovenska v rukách tri roky huckaných ľudí. Reálne hrozí povolebné vytrhnutie Slovenska z európskych a euroatlantických štruktúr a pripútanie Slovenska k Rusku,“ uviedol Matovič.

Líder OĽaNO navrhoval, aby ministerstvo vnútra vyplatilo odmenu voličom do 90 dní odo dňa vyhlásenia výsledkov volieb. V prípade predpokladanej účasti troch miliónov ľudí by náklady štátu dosiahli zhruba 1,5 miliardy eur.


„Samozrejme, nejde o zanedbateľnú sumu. Na druhej strane, v porovnaní s 30 miliardami eur, o ktoré mali podľa rôznych odhadov pripraviť Slovensko ľudia Roberta Fica a Petra Pellegriniho počas 12 rokov ich vlád, ide len o zhruba päť percent z ich lupu," argumentoval Matovič.

Slovensko ako ruská gubernia

Ak sa dostane znova k moci mafia, vládnuť bude Smer-SD a Hlas-SD s extrémistami, bude podľa lídra OĽaNO cesta späť veľmi ťažká.


„Oni neurobia už nikdy tú chybu, že nejaký blázon Matovič im vezme moc. Keď bude niekto vystrkovať rožky, postarajú sa o to, aby mu ich včas odsekli," vyhlásil Matovič utorok v pléne. Podľa neho ide vo voľbách o rozhodnutie, či bude Slovensko vytrhnuté zo srdca Európskej únie a zo Slovenska sa stane „nejaká ruská gubernia".

Vo svojom niekoľkohodinovom vystúpení zdôrazňoval, že 500 eur za voľby nie je volebnou korupciou, pretože podľa zákona je korupciou to, keby niekto nabádal voličov k voleniu alebo nevoleniu konkrétnej strany, alebo k neúčasti vo voľbách.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie