• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Odhalenie súsošia sv. Cyrila, Metoda a Gorazda by malo byť podľa Hlinu duchovnejšie, bez účasti Kollára

Odhalenie súsošia sv. Cyrila, Metoda a Gorazda by malo byť podľa Hlinu duchovnejšie, bez účasti Kollára

Bol som sa pozrieť priamo na mieste osadenia súsošia a súsošie je v zásade dokončené.

22.6.2023 (SITA.sk) - Odhalenie súsošia sv. Cyrila, Metoda a Gorazda by sa malo zrealizovať duchovnejšie, bez okázalých vyhlásení politických predstaviteľov, komornejšie a bez účasti predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára.

V otvorenom liste predstaviteľom Rímsko-katolíckej cirkvi to žiada exposlanec a bývalý predseda Kresťanskodemokratického hnutia Alojz Hlina, ktorý ide do volieb na kandidátke strany Sloboda a Solidarita. Ako sa vyjadril, Kollár predstavuje určitý životný príbeh, a ten určite nepredstavuje nič, čo by sa blížilo k duchovnému odkazu vierozvestcov.

Odhalenie na sviatok Sv. Cyrila a Metoda

Bol som sa pozrieť priamo na mieste osadenia súsošia a súsošie je v zásade dokončené. K úplnému dokončeniu stačí len osadiť poslednú z troch sôch z celého diela," uviedol Hlina s tým, že nič nebráni tomu, aby súsošie bolo odhalené na sviatok Sv. Cyrila a Metoda, ktorý pripadá na 5. júla.

Zneužitie na politickú kampaň

Uvedený termín okrem toho, že je vecne príslušnejší k samotnej povahe súsošia, je v dnešnej politicky exponovanej dobe aj prijateľnejší a znižuje možnosť zneužiť odhalenie sochy na politickú kampaň," vysvetlil Hlina s tým, že plánovaný termín odhalenia 15. septembra môže otvárať otázky „prečo“ v tento dátum, keď bola socha hotová už na samotný sviatok Sv. Cyrila a Metoda, a teda, prečo sa odhaľuje za účasti politických predstaviteľov dva týždne pred voľbami.

Viac ako štvormetrové bronzové súsošie sv. Cyrila, Metoda a Gorazda venovala občanom Slovenskej republiky Konferencia Biskupov Slovenska. Dielo bude postupne nainštalované a osadené v areáli Bratislavského hradu. Kancelária Národnej rady SR už inštaluje súsošia sv. Cyrila, Metoda a Gorazda v priestoroch Východnej terasy Bratislavského hradu. Súsošie sv. Cyrila, Metoda a Gorazda bude slávnostne odhalené a posvätené 15. septembra pri príležitosti 2. výročia návštevy pápeža Františka na Slovensku.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie