• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Odchod Vlčana prichádza v nestabilnom a náročnom období, tvrdí SPPK a za ministra žiada profesionála

Odchod Vlčana prichádza v nestabilnom a náročnom období, tvrdí SPPK a za ministra žiada profesionála

Dočasne poverený minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan.

Odchod dočasne povereného ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuela Vlčana prichádza v mimoriadne nestabilnom a náročnom období, v čase kedy sú poľnohospodári a potravinári vystavení vojne na Ukrajine a kedy prebiehajú zmeny vo výrobe potravín súvisiace s novou Spoločnou poľnohospodárskou politikou a zelenými pravidlami Bruselu.

Uviedla to hovorkyňa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Jana Holéciová.

Poľnohospodári a potravinári sa stali podľa SPPK vazalmi absurdnej politickej situácie. Namiesto kontinuálneho riadenia rezortu sa za ostatné tri roky na najdôležitejších postoch rezortu vystriedalo až 27 ľudí. V tejto mimoriadne politicky a ekonomicky nestabilnej situácii potrebuje Slovensko na čele rezortu skutočného profesionála, nie politického nominanta bez dostatočných skúseností, dodala komora.

„Za tri roky sme zažili 2 ministrov, 6 štátnych tajomníkov a 19 generálnych riaditeľov na kľúčových pozíciách. A v tejto situácii víťaz posledných volieb a človek, ktorý si vybral náš rezort, sa z nášho pohľadu de facto vysmieva poverenému premiérovi, že už bude štvorjediný člen vlády. Stav je natoľko vážny, že rezort musí riadiť skutočný odborník rešpektovaný medzi poľnohospodármi a potravinármi, ktorý nebude mať čas na zaúčanie sa. Žiadame pani prezidentku, aby tento dôležitý fakt zobrala do úvahy pri svojom ďalšom postupe,“ uviedol predseda SPPK Emil Macho.

Dodal, že majú krátky čas na uzatvorenie podávania žiadostí o priame platby.


„Bez schopného, zodpovedného a rešpektovaného odborníka sa tieto otázky nedajú správne uchopiť. Krajina, agropotravinárstvo a v neposlednom rade aj samotní spotrebitelia čelia dôsledkom inflácie, vojny na Ukrajine, dozvukom pandémie. K tomu je nutné riešiť na európskej úrovni aj aktuálnu problematiku ukrajinského obilia,“ uzavrel Macho.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie