• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Odchod mladých do zahraničia je problémom. Mala by ich budúca vláda motivovať, aby zostali na Slovensku?

Odchod mladých do zahraničia je problémom. Mala by ich budúca vláda motivovať, aby zostali na Slovensku?

Slováci majú takmer jednotný názor, či by ich mala budúca vláda motivovať.

10.8.2023 (SITA.sk) - Budúca vláda by mala motivovať mladých, aby neodchádzali na trvalo do zahraničia. Ako vyplýva z prieskumu agentúry AKO pre spravodajskú televíziu Joj24, myslí si to až 91,6 percenta respondentov.

Konkrétne by podľa prieskumu určite mala vláda motivovať mladých, aby neodchádzali, podľa 81,9 percent opýtaných a asi by mal podľa ďalších 9,7 percenta.

Tri percentá sú proti

Naopak, vláda by nemala motivovať mladých, aby neodchádzali, podľa siedmych percent respondentov. Konkrétne 3,4 percenta opýtaných uviedlo, že by to asi nemala robiť a podľa 3,6 percenta by to určite nemala robiť.

Motivovanie mladých zostať na Slovensku podporuje podľa prieskumu aj väčšina voličov vybraných politických strán.

Najviac sú presvedčení voliči KDH

Určite by tak vláda mala robiť podľa 90 percent voličov KDH, 88 percent voličov Progresívneho Slovenska, 87 percent voličov SNS a Republiky, 86 percent voličov Smeru-SD a 82 percent voličov Hlasu-SD a hnutia OĽaNO a priatelia.

To, že vláda by mala určite motivovať mladých, aby neodchádzali, si myslí aj 78 percent voličov Sme rodina a 75 percent voličov SaS.

Agentúra prieskum robila v dňoch 24. až 28. júla na reprezentatívnej vzorke 1000 respondentov telefonickou formou.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie