• Dnes je: Sobota 16. októbra 2021 meniny má Vladimíra

Odborári protestovali proti rozvratu sociálneho štátu, prišli aj niektorí predstavitelia Smeru (video+foto)

Odborári protestovali proti rozvratu sociálneho štátu, prišli aj niektorí predstavitelia Smeru (video+foto)

Odborári protestovali od 13:00 pred Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny a potom sa presunuli na Námestie SNP.

26.6.2021 (Webnoviny.sk) - Odborári v sobotu v Bratislave protestovali proti „rozvratu sociálneho štátu“. Zhromaždenie zorganizoval Odborový zväz KOVO, ktorý na sociálnej sieti uvádza, že predstavitelia vládnych koaličných strán pri kreovaní vlády 5.marca 2020 vyhlásili, že „Naša prípadná vláda nebude rušiť zavedené sociálne opatrenia“.

Avšak podľa odborárov je skutočnosť odlišná. Poukázali pritom na zrušenie obedov pre deti zadarmo, 13. dôchodkov, dôchodkového stropu v 64 rokoch, na zrušenie nezdaňovania 13. a 14. platov či zrušené rozširovanie kolektívnych zmlúv vyššieho stupňa. Ďalej poukázali na zníženie minimálnej mzdy.

„V nápadoch tejto antisociálnej vlády sú aj ďalšie opatrenia, ktoré budú mať neblahý dopad na zamestnancov a ich rodiny - vysoký dlh štátu, návrhy na zvýšenie DPH, majetkových daní, daňovo-odvodová reforma, ale aj ďalšie obmedzenia, ktoré sa ukrývajú v Sulíkových kilečkách,“ konštatovali na sociálnej sieti.

Odborári protestovali od 13:00 pred Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR, neskôr sa presunuli na Námestie SNP v Bratislave. Na protestoch sa zúčastnili aj niektorí predstavitelia strany Smer - sociálna demokracia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie