• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Odborári hrozia štrajkom zamestnancov Dopravného podniku Bratislava, žiadajú aj dorovnanie miezd

Odborári hrozia štrajkom zamestnancov Dopravného podniku Bratislava, žiadajú aj dorovnanie miezd

Ako dôvod uviedli dorovnanie mzdy zamestnancov DPB o výšku inflácie z roku 2022 o 12,8 percenta a zastavenie prepúšťania pracovníkov v robotníckych profesiách.

Odborová organizácia Autošofér hrozí štrajkom zamestnancov Dopravného podniku Bratislava (DPB). Uviedol to predseda odborov Jozef Hitka.

Odborová organizácia Autošofér v DPB vyhlásila 31. marca štrajkovú pohotovosť.

Ako dôvod uviedli dorovnanie mzdy zamestnancov DPB o výšku inflácie z roku 2022 o 12,8 percenta a zastavenie prepúšťania pracovníkov v robotníckych profesiách.

Platy zamestnancov

Podľa Hitku DPB v liste zo dňa 2. mája uviedol, že 20. apríla boli Dodatkom č. 6 ku Kolektívnej zmluve upravené platy zamestnancov o 12,8 percenta. Prepúšťanie robotníckych profesii nemá podľa DPB vplyv na chod mestskej hromadnej dopravy (MHD) a údržbu vozového parku.

„Väčšina zamestnancov sa s týmto tvrdeným zamestnávateľa nestotožňuje, lebo tabuľkové platy podľa Dodatku č. 6 boli upravené len o 6 -7 percent,“ konštatuje Hitka s tým, že prepúšťaným zamestnancov v robotníckych profesiách sa údržba vozidlového parku nevykonáva podľa požiadaviek výrobcu vozidiel.

Štrajková pohotovosť

Z uvedeného dôvodu odborová organizácia Autošofér v DPB pokračuje v štrajkovej pohotovosti a v záujme ochrany a stabilizácie zamestnancov žiada zamestnávateľa aby v tomto smere urobil nápravu.


„Ak táto náprava nebude v krátkom čase urobená, odborová organizácia pripraví podmienky na výstražný štrajk,“ dodal Hitka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie